Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyaları ile takdir toplayan AHBAP Derneği Genel Başkanı Haluk Levent'in 'CHP'den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı' teklifi aldığına yönelik açıklaması karşılıklı polemiğe dönüştü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Deniz Yücel, bugün yapılan MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Haluk Levent'e 'teklif' konusuna açıklık getirdi. 

CHP PARTİ SÖZCÜSÜ HALUK LEVENT'İ YALANLADI

CHP MYK’da Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın adaylığı hakkında bir görüşme olmadığını söyleyen Yücel, “Hatay meselesi gündemimize gelmedi. Dolayısıyla kurumsal düzeyde Haluk Levent’e ya da başka bir kişiye adaylık teklif edilmesi söz konusu değil” şeklinde konuştu.

HALUK LEVENT SÖZLERİNİN ARKASINDA DURDU 

CHP kanadından gelen açıklama sonrası, "Telefonlarım susmuyor" diyen AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, bu kez sosyal medya hesabı X üzerinden konuya ilişkin detaylara yer verdi.  Levent, şunları kaydetti:

"CHP sözcüsü Deniz Yücel 'Haluk Levent ‘e kurumsal bir teklif yapmadık' demiş.Herkes arıyor beni. Haliyle açıklayayım.Evet bana yazılı bir teklif yapılmadı. Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı. Üst düzeyden yapıldı. 3 kez arandım.Konuştuk. Hatta 'Lütfen bu konuşmalar aramızda kalsın' dedim. Sabah gazeteciler art arda arayıp soru sordular. Şaşkınlıkla 'Kimden duydunuz?' dedim. Hepsi de parti içinden duyduk dediler. Haberi yapan gazeteci  @muratagirel. Bence ona sorsunlar kimden duymuş diye. Keşke bu tartışmaların içinde hiç olmasaydım ama yapacak bir şey yok" 

HALUK LEVENT'İN GÜNDEM OLAN AÇIKLAMASI 

X sosyal medya platformundan bgün öğleden sonra bir mesaj paylaşan sanatçı Haluk Levent, adaylık teklifi aldığını şu ifadelerle duyurmuştu:

"CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var"

Emek Partisi’nden Büyükşehir’e emekçi aday Emek Partisi’nden Büyükşehir’e emekçi aday

Muhabir: DUYGU TEKİN