3 Aralık 2023 tarihinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı seçilerek gündeme gelen Hasan Arat serveti merak edilen bir konu haline gelmiştir. 

Türkiye’nin sayılı zenginlerinden biri olduğu bilinen eski profesyonel basketbolcu Hasan Arat hakkındaki en çok araştırılan konuları bir araya getirdik.

İşte, Hasan Arat serveti ve diğer merak edilenler…

Hasan Arat Serveti

Hasan Arat Serveti Ne Kadar?

Hasan Arat özellikle Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı seçildikten sonra merak edilen ve göz önünde olan bir isim olmuştur. Büyük işlere imza attığı bilinen Hasan Arat serveti de ayrıca araştırılıyor.

Hasan Arat serveti 2024 yılında ne kadar olduğu belirtilmemiştir fakat Forbes Türkiye dergisine göre 2019 yılında Hasan Arat, en zengin Türk listesinde 38. sırada yer almıştır. Açıklanan bilgilere göre Hasan Arat mal varlığı 1.1 milyar dolar olduğu bilinmektedir.

Hasan Arat serveti ile ilgili merak edilenlere değindikten sonra ilgilendiği işler ve kişisel hayatı ile ilgili diğer merak edilenlere değinelim…

Hasan Arat Serveti 2

Hasan Arat Ne İş Yapar?

Hasan Arat şirketleri ve üyesi olduğu kuruluşlarla birçok başarılı işe imza atarak adından sık sık söz ettirmiştir. Peki, Hasan Arat ne iş yapıyor ve hangi şirketler onun?

Hasan Arat birçok iş ile meşguldür ve bunlardan ilki gayrimenkul yatırım şirketi olan Novo Invest’in yönetim kurulu başkanı ve ortağıdır. Aynı zamanda Hasan Arat, Türkiye’deki en büyük perakende gruplarından biri olan Beymen’in yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Bunların yanı sıra Hasan Arat, Türkiye ve Londra merkezli bir danışmanlık firması olan Dome Group’un kurucusudur. 

Ayrıca Hasan Arat, FIBA Holding Yönetim Kurulu, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve İcra Konseyi ve Yönetim Kurulu üyesidir. Son olarak Arat, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Bağlı Üyeler Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı da yapmaktadır. 

Hasan Arat Hangi Şirket Sahibi?

Hasan Arat birçok önemli kuruluşun başkanlığını yapmasının yanında Türkiye ve Londra merkezli bir danışmanlık firması olan Dome Group’un kurucusu ve ortağıdır.

Hasan Arat mı Daha Zengin Ali Koç mu?

Forbes Türkiye dergisinden edinilen bilgilere göre Hasan Arat serveti 1.1 milyar dolarken Ali Koç’un serveti 700 milyon dolardır.

İlgili İçerik: Ali Koç Serveti: Türkiye'nin Kaçıncı Zengini? Ali Koç Kimdir? Mal Varlığı Ne Kadar?

Hasan Arat Serveti 4

Hasan Arat Kimdir?

Hasan Arat serveti yanı sıra aile hayatı veya kariyer hayatı ile de merak edilen bir isimdir. Ülkemizde önemli bir iş insanı olarak kabul edilen Hasan Arat kimdir bir bakalım…

27 Eylül 1959 yılında Adana’da dünyaya gelen Hasan Arat, iş insanı, profesyonel basketbolcu ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanıdır. Hasan Arat, Hasanpaşa lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Bugün spor yöneticisi olan Hasan Arat, basketbol hayatına ilk olarak Adana Demirspor’da başlamıştır ve ardından 1975 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübüne ait basketbol takımında yer almıştır. Buradaki 2 yıllık kariyeri sonrası 1977 yılında Beşiktaş’ın basketbol takımında yer almıştır. 1982 yılına kadar Beşiktaş’ta forma giyen Hasan Arat, 1984 yılına kadar Galatasaray Spor Kulübüne ait basketbol takımında oynamıştır.

Son olarak ise Hasan Arat, 1987 yılında Yeşilyurt Spor Kulübünde oynamıştır ve ardından basketbol kariyeri sonlandırmıştır. 1998 ve 2000 yılları arasında ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkan yardımcılığı yapmıştır.

Hasan Arat Serveti 3

Hasan Arat Nereli?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı ve iş insanı olan Hasan Arat aslen Adanalıdır.

Hasan Arat Evli mi?

Hasan Arat, Simin Arat ile evlidir. Simin ve Hasan Arat çocukları Ali ve Zeynep Arat’tır.

Muhabir: Duygu Tekin