Antalya Valisi Hulusi Şahin, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı için İlköğretim Haftası'nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

" Yeni heyecanlar, yeni mutluluklar ve yeni hedeflerle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılımıza başlıyoruz" diyerek öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi.

ATATÜRK'ÜN EĞİTİME BAKIŞI

Vali Şahin'in mesajında Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitime dair görüşlerine de yer verildi. Şahin,

"En önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur"

 diyerek hem Atatürk'ün eğitim anlayışını vurguladı hem de eğitimin millet için ne kadar önemli olduğunu hatırlattı.

EĞİTİME ÖNEM VEREN BİR MİLLET

Vali,

"Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki; Türk Milletinin zeki, çalışkan ve çevik gençleri başarılı olduğunda, milletçe bizleri gururlandırdıkları gibi ülkesini de muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacaktır" diyerek, eğitimli gençlerin Türkiye'nin geleceğini şekillendireceğinin altını çizdi.

ÇALIŞMALAR VE HEDEFLER

Şahin, Antalya'nın bir eğitim şehri olduğunu vurgulayarak, devlet olarak, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerle birlikte çocuklara sağlıklı, güvenli, kaliteli ve nitelikli bir eğitim imkânı sunmayı hedeflediklerini belirtti. Öğrencilerin sportif, sanatsal ve kültürel anlamda da gelişimlerine katkı sunmayı planladıklarını ifade etti.

"İNANÇ VE KARARLILIKLA İLERLİYORUZ"

Vali Şahin, "Milli, manevi ve bilimsel değerler ışığında fikri ve vicdanı hür gençler olarak ülkemizin geleceğinde önemli yer tutacak bireyler olmaları için inanç ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz" diyerek, eğitim-öğretim yılı için tüm öğrencilere, öğretmenlere, idarecilere ve velilere başarılar diledi.