Muğla'nın Menteşe ilçesinde demircilik yapan Ahmet İftar, 32 yıllık meslek hayatında bisiklet, otomobil ve motosikletten çıkan atık malzemeleri yeniden şekillendirme sanatına dönüştürüyor. İftar, Sanayi Sitesi'nde bulunan iş yerinde metal atıklardan yaptığı eserleri bir oda içinde sergiliyor.

Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel bir eser yapmak için aylar öncesinden çalışmaya başlayan İftar, Atık metallerden cumhuriyetin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün portresini 29 Ekim'e kısa sürede tamamladı. İftar,

Antalya Müzekart Geçen Yerler! Fiyatı Ne Kadar? Nereden Alınır? Antalya Müzekart Geçen Yerler! Fiyatı Ne Kadar? Nereden Alınır?
"20 yıldır da metal atıklardan sanat eseri yapıyorum. Sanata çok ilgi duyuyorum. Sanattan ilham alarak metal atıkları göze hitap eden eserler haline getiriyorum. Daha önce yaptığım ve sergilediğim eserlere yoğun ilgi gördü. Cumhuriyetin 100'üncü yılı için de Ata'mızın portresini yapmaya karar verdim. 9 aylık bir çalışma sonucunda 29 Ekim'e günler kala yetiştirdim. Görenlerin ilgisini çekiyor" dedi.