İbrahim Tatlıses, dillere pelesenk olan şarkıları ve ünlü isimlerle oynadığı Yeşilçam filmlerinin yanı sıra; özel hayatıyla da gündemden düşmeyen bir isim. Evlilikleri, sevgilileri ve çocukları ile Türkiye magazininin en sık konuşulanları arasında yerini alıyor.

Adana’da inşaat işçisi olarak çalışırken keşfedilen Tatlıses, şöhret basamaklarını çok hızlı tırmananlardan. ‘İmparator’ lakabıyla tanınan İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu merak edenler için cevapladık…

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 13

İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi?

Magazin gündemine bomba gibi düşen aşk haberleri, İbrahim Tatlıses kaç kere evlendi diye merak ettiriyor.

5 evlilik yaptığı bilinen İmparator İbrahim Tatlıses’in evliliklerinden iki tanesinin resmi nikahla gerçekleştiği söylenmektedir. Ünlü şarkıcının kaç dini ve kaç resmi nikah yaptığına dair net bilgiler mevcut değildir.

Fakat İbrahim Tatlıses kaç kere evlendi diye sorulduğunda, kendisinin 5 kere dünyaevine girdiği cevabını verebiliriz. Tatlıses şimdiye kadar Adalet Durak, Perihan Savaş, Derya Tuna, Ayşegül Yıldız ve Gülçin Karakaya ile evlenmiştir.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 2

İbrahim Tatlıses’in İlk Eşi Kim?

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusuna dair merakları gidermemizin ardından en çok araştırılan bir diğer konuya geçelim…

İbrahim Tatlıses ilk resmi nikahını Adalet Durak ile Şanlıurfa’da yapmıştır. Çiftin bu evlilikten Ahmet, Gülşen ve Gülden adında 3 çocuğu bulunmaktadır.

Tatlıses’in ünlü olmasının ardından eşini ve çocuklarını Urfa’da bırakarak İstanbul’a taşındığı bilinmektedir. Tatlıses’in Adalet Durak ile ne zaman evlendiği ve ne zaman boşandığı hakkında net bir bilgi ise bulunmuyor.

İbrahim Tatlıses, Durak ile evliliğinden olan çocuklarıyla sık sık görüşmemektedir. Özellikle de büyük oğlu Ahmet ile arkadaş gibi oldukları ve Ahmet’in bir dönem boyunca babasının korumalığını yaptığı da bilinmektedir.

Adalet Tatlıses ile evliliğini bitiren İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu yanıtladıktan sonra şimdi de kaç çocuğu olduğunun bilgisini verelim.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 4

İbrahim Tatlıses’in Çocukları

İbrahim Tatlıses’in çocuklarının bazılarını yakından tanısanız da bazılarının ismini dahi daha önce hiç duymamış olabilirsiniz.

İbrahim Tatlıses’in çocuklarının annesi birbirinden farklı olduğu için her çocuğu da şöhret olarak yetişmemiştir. Tatlıses’in evlilik ve birliktelikleri sonucunda 7 tane çocuğu bulunmaktadır.

Bu çocukların isimleri aşağıdaki gibidir:

Gülse Birsel herkesi uyardı! Gülse Birsel herkesi uyardı!
  • Ahmet (Adalet Durak)
  • Gülşen (Adalet Durak)
  • Gülden (Adalet Durak)
  • Melek Zübeyde (Perihan Savaş)
  • İdo Tatlıses (Derya Tuna)
  • Elif Ada (Ayşegül Yıldız)
  • Dilan Çıtak (Işıl Çıtak)

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi ve bu birlikteliklerden kaç çocuğu oldu sorularını yanıtladık. Şimdi de çocukları hakkında özel olarak merak edilen konuları cevaplayalım.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 6

İdo Tatlıses’in Annesi Kim?

İbrahim Tatlıses’in en göz önünde olan çocuğu İdo Tatlıses’tir. Babası gibi şarkıcı olan İdo, 2021 yılında Yasemin Şefkatli ile dünyaevine girmiştir. Çiftin 2024 yılının ilk ayında ikiz bebekleri olmuştur.

İdo Tatlıses ise İmparator’un Derya Tuna ile beraberliğinden olan çocuğudur.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 5

Dilan Çıtak Annesi Kimdir?

Dilan Çıtak 2013 yılında ortaya çıkmış ve İbrahim Tatlıses’in babası olduğunu söyleyerek magazini epey bir sarsmıştır.

Tatlıses bu durumu uzun süre reddetse de DNA testi yapılmış ve bu test sonucunda Dilan Çıtak’ın babası olduğu kanıtlanmıştır.

Dilan Çıtak’ın annesi ise Işıl Çıtak’tır. Anne Işıl Çıtak, 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile kısa bir birliktelik yaşamış ve bu birliktelik sonucu Dilan doğmuştur.

Tatlıses’in bebeği kabul etmemesinin ardından Işıl Çıtak ikinci kez evlenmiştir. Bu sebeple de Dilan’ın soyadını taşıdığı ve uzun yıllar boyunca baba olarak bildiği kişi ise Cem Çıtak olmuştur.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi 3

İbrahim Tatlıses Eşleri ve Sevgilileri

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunun yanı sıra; resmi ya da dini nikah kıymasa da uzun süre birlikte olduğu hayat arkadaşları ile kısa süreli aşkları ile de merak edilmektedir.

Henüz meşhur olmadan önce Urfa’da resmi nikah kıydığı Adalet Durak ile evlenmiştir. Bu evlilikten üç çocuğu olan Tatlıses, şöhretini ilerletmek için İstanbul’a taşınmıştır.

1979 yılında ‘’Kara Yazma’’ filminde Perihan Savaş ile tanışmıştır. Bu birliktelikten ise ‘Melek Zübeyde’ adında bir kızları olan çiftin aşkı ise 1983 yılına kadar sürmüştür.

Perihan Savaş’ın o dönemde İbrahim Tatlıses’ten şikayetçi olduğu da bilinmektedir. İddialar, Tatlıses’in Savaş’ı kaçırttığı ve 7 saat boyunca gitmesine müsaade etmediği yönündedir. İkili bu olaydan sonra uzun süre görüşmese de kızları Melek Zübeyde doğunca bir araya gelmiştir. Darp iddialarıyla birlikte Derya Tuna ile yaşadığı aşk da ayrılıklarının sebepleri arasında sayılmaktadır.

Tatlıses’in en büyük aşkı olduğunu belirttiği Derya Tuna ile olan ilişkisi 18 yıl sürmüştür. İdo ve Derya Tuna isimleri ise Tatlıses’in aşk hayatının en bilinenleridir.

Derya Tuna ile olan birlikteliğin sona ermesindeki iddia ise İbrahim Tatlıses’in gönlünü Asena’ya kaptırmasıdır. 1998 yılında başlayan Asena ile ilişkisi ise 2003 yılında sonlanmıştır.

Asena ile beraberliği son bulan Tatlıses 2011 yılında Ayşegül Yıldız ile resmi nikah kıymıştır. 2013 yılında boşanan çiftin Elif Ada isminde bir kızı bulunmaktadır.

İbrahim Tatlıses’in bilinen son beraberliği ise o dönem 26 yaşında olan Ayşegül Karakaya iledir.

Ibrahim Tatises Kac Kez Evlendi

İbrahim Tatlıses Evleniyor Mu?

İmparator İbrahim Tatlıses’in sosyal medya hesabında yaptığı son paylaşım herkesi merak ettirdi. Akıllarda İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu cevabına bir yenisi daha mı ekleniyor sorusu oluştu.

İbrahim Tatlıses’in sosyal medya paylaşımındaki sözleri aşağıdaki gibidir:

  • ‘’Seçimi kaybettim ve evleniyorum. Duyduk duymadık demeyin. Tüm bekarlara selam olsun. Ben evleniyorum.’’

İbrahim Tatlıses kaç kez evlendi sorusunu kronolojik olarak yanıtladık...

Muhabir: Duygu Tekin