Güller diyarı Isparta, bu sefer de otomobil severleri bir araya getirdi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçiler, nostalji rüzgarı estiren klasik araçları yakından inceleme fırsatı buldular.

800 KLASİK ARAÇ BİR ARADA

Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen festival, Isparta Belediyesi ve Türkiye Klasik Mercedes Sevenler Kulübü iş birliğiyle organize edildi. Farklı şehirlerden getirilen 800 klasik araç, otomobil meraklılarının büyük ilgisini çekti.

TURİZMİN YENİ GÖZDESİ: ISPARTA

Isparta Valisi Aydın Baruş, kentin önemli turizm merkezlerinden biri olmasını hedeflediklerini dile getirerek, kentte yıllık 500 bin ziyaretçinin konaklama yaptığını belirtti. Baruş,

"Mevcut hedefimiz bir milyon ziyaretçi ağırlamak. Isparta; gülü, lavantası, meyve bahçeleri, doğal güzellikleri ve Davraz Kayak Merkezi ile önemli turizm noktası" şeklinde konuştu.

FESTİVALDEN REKORLA DÖNÜLDÜ

Festivale katılan 3 bin ziyaretçi, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i oldukça memnun etti. Türkiye Klasik Mercedes Sevenler Kulübü Başkanı Murat Karakaya ise 15 bin üye ile büyük bir aile olduklarını belirtti. Karakaya, 800 klasik araç ve 3 bin katılımcıyla Türkiye rekorunu kırdıklarını da vurguladı.

TOGG DA FESTİVALE GELDİ

Klasik araçların yanı sıra Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg da festivale renk kattı. Katılımcılar, Togg’u yakından inceleme fırsatı yakalamış oldu.