Mersin'de çiftçileri sevindiren destek! Organik solucan gübresi dağıtımı sürüyor Mersin'de çiftçileri sevindiren destek! Organik solucan gübresi dağıtımı sürüyor

Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde arpa tarlasını farelerin istila ettiğini söyleyen üretici Hüseyin Selçuk, sosyal medya hesabından isyan etti. Emeğini yok edildiğini söyleyen Selçuk, "Tarlayı tertemizler etmişler. Zarar büyük, yanıyorum" dedi. 

"TARLAYI TERTEMİZ ETMİŞLER"

Keçiborlu ilçesine bağlı Aydoğmuş köyünde 2 dönüm arpa ekili tarlayı fareler istila etti. Üretici Hüseyin Selçuk tarlasındaki durumun görüntüsünü çekip, sosyal medya hesabından paylaştı. Hüseyin Selçuk görüntüde, "Tarlayı tertemiz etmişler. Allah'ım. Bundan sonra domuz vurmak yok. Fareler kaldırmış arpayı, zarar büyük, yanıyorum. Nereye gitti bu arpa, bundan sonra domuzları vurursam. Sizin hakkınızdan onlar gelir" dedi.

ÇİFTÇİ KARŞILAŞTIĞI MAZARAYLA ŞOK OLDU

Girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin beli bükülürken bir darbe de farelerden geldi. Tarlasından 3 ton arpa hasat etmeyi beklediğini söyleyen Hüseyin Selçuk, "Dün gittiğimde bu manzara ile karşılaştım. Bir vardım tarlaya, fareler tertemiz etmiş. Emeğimiz fareler tarafından yok edildi. Tarlalarımızı korumak için ne yapacağımızı bilemiyoruz" dedi. 

Kaynak: DHA