‘Yenimesaj.com.tr’ isimli sitede yer alan habere göre, İYİ Parti GİK Üyesi Ayşen Kurt yurt dışına kaçarken, eşi Yahya Kurt’un ise tutuklandığı ifade edildi. 

Söz konusu haberde şu cümleler yer aldı:

“Eski İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen'in uğradığı silahlı suikast girişimini kaleme alan Sözcü Yazarı İsmail Saymaz, akıllara durgunluk veren iddialarda bulundu. İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ayşen Kurt'un eşi Yahya Kurt'un, Manavgat eski İlçe Başkanı Hüseyin Ergen'e suikast düzenlettiğini ancak silahın tutukluluk yapması nedeniyle başarısız olduklarını aktaran Saymaz, Kurt çifti ile saldırgan Ahmet Çelik arasındaki pazarlığın detaylarını anlattı.
Saymaz bugün yayımladığı "İyi Parti'yi sarsan suikast girişimi" başlıklı yazısında, İYİ Parti GİK üyesi Ayşen Kurt'un Fransa'ya kaçtığını, suikast emrini veren Yahya Kurt'un, azmettirici Ahmet Çelik'in ve tetikçi Selahattin Oğuz'un ise cezaevinde olduğunu aktardı.

23 Nisan 2024 Salı günü okullar tatil mi? Antalya’da 23 Nisan'da çocuklar için hangi etkinlikler var? İşte detaylar... 23 Nisan 2024 Salı günü okullar tatil mi? Antalya’da 23 Nisan'da çocuklar için hangi etkinlikler var? İşte detaylar...

Saymaz'ın korkunç iddialarda bulunduğu yazısının ilgili bölümünde şu ifadeler yer aldı:

"İYİ Parti GİK Üyesi Ayşen Kurt, partinin Manavgat İlçe Başkanı olan ve kendisinin belediye başkan adayı olmasına karşı çıkan Hüseyin Ergen ile bir anlaşmazlık yaşadı. İddiaya göre Kurt, Ergen'i öldürtmek için bir kiralık katille 20 milyon TL'ye anlaştı. Kiralık katil, Ergen'e saldırı düzenledi fakat silahı tutukluk yaptı. Ergen kaçarken, katil arkasından 7 el ateş açtı ve 2 kurşun Ergen'in bacaklarına isabet etti.Kiralık katil, Ergen'i öldüremediği için fiyatı 20 milyon TL'den 5 milyon TL'ye indirdi. Kurt ise 3 milyon TL verebileceğini söyledi. Bu teklifi kabul etmeyen kiralık katil itirafçı oldu ve Ayşen Kurt'u ihbar etti. İYİ Parti GİK Üyesi Ayşen Kurt, Fransa'ya kaçtı.”


 

Kaynak: yenimesaj.com.tr