İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Kayseri'de Suriye uyruklu şahıs tarafından küçük yaştaki çocuğa taciz olayı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

DERVİŞOĞLU’NDAN “HAREKETE GEÇELİM” ÇAĞRISI

Kayseri’de Suriye uyruklu şahıs tarafından küçük yaştaki kız çocuğuna yönelik istismar sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tüm siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına “Hemen şimdi harekete geçelim” çağrısında bulundu. 

Musavat Dervisoglu Iyi Parti Genel Baskanligina Adayim 2Pwm

“İKTİDARI DEFALARCA UYARDIK”

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün Kayseri'de yaşanan tabloyu yaşamamak için iktidarı defalarca uyardık. Sığınmacı meselesi Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceği için varoluşsal bir milli güvenlik tehdididir dedik ve artık sessiz ve saklı bir işgali aşan bu mesele topyekûn bir yıkıma dönüşmek üzeredir. Bu uyarılarımızı kulak ardı eden ve milyonlarca sığınmacıyı taammüden sınırlarımızdan geçirenlere sesleniyorum! Türkiye'yi göz göre göre bir uçuruma sürüklediniz, şimdi o uçurumdan düşmesini sıcak koltuklarınızdan aymazca izlemeyin! Kayseri'de yaşanan insanlık dışı olay ve sonrasında yaşanan gelişmeler üzerine ciddiyetle gereğini yapın! Bu vesileyle bir kez daha tüm siyasi partilere, tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum! Hemen şimdi; ortak bir çözüm önerisi ve ortak bir siyasi irade ile müşterek bir zeminde harekete geçelim” cümlelerine yer verdi. 

Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili AK Parti, CHP ve MHP ile parti liderlerinden henüz bir açıklama gelmedi. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU