İYİ Parti Kepez Belediye Başkan adayı İrfan Yılmaz, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde aday olamayacağına ilişkin haberlere tepki gösterdi. Konuyla ilgili son gelişmeleri  antalyakorfez.com’a özetleyen İYİ Parti’nin Kepez adayı Yılmaz, adaylığının önünde hiçbir engel bulunmadığını aktardı. 

Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı

İRFAN YILMAZ’DA O İDDİALARA CEVAP

İYİ Parti Kepez Belediye Başkan adayı İrfan Yılmaz, adaylığının Kepez İlçe Seçim Kurulu’na takıldığına yönelik haberlere cevap verdi. Yılmaz, 2008 yılında yaşanan bir olay sonucu arşive intikal eden bir dosya nedeniyle ilçe seçim kurulunun çalışma başlattığını ve kendisinden konuyla ilgili mahkeme kararı istendiğini dile getirdi. Söz konusu dosyanın, adaylığını engelleyip-engellemeyeceği hususunda ilgili mahkemeye başvurduğunu aktaran Yılmaz, mahkemenin konuyla ilgili olumsuz bir yanıt vermediğini ifade ederek, “Kepez Belediye Başkanlığı adaylığımın önünde hiçbir engel yok” dedi. 

Daha önce iki dönem meclis üyeliği yaptığını ve İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiğini de hatırlatan Yılmaz, “Adaylığımı engelleyecek bir sabıka durumum olsaydı daha önce meclis üyeliği de yapamazdım, il başkan yardımcılığı da” açıklamasında bulundu.

 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU