ÖSYM'den 'sehven' mesaj! Yabancı uyruklu kişiler... ÖSYM'den 'sehven' mesaj! Yabancı uyruklu kişiler...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, yarıyıl tatilinde Antalya’da faaliyet gösteren izcilik kulüplerini ağırladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında İzcilik Federasyonu Antalya İl Temsilciliği işbirliğiyle Antalya Kış Mahalli Kampı düzenlendi. Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi'nde 5 gün süren kamp etkinliği Büyükşehir İzcileri ve Antalya'da izcilik yapan 4 izcilik kulübü, 30 lider ve 150 izcinin katılımıyla gerçekleşti.

ÖĞRETİCİ VE EĞLENCELİ KAMP
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen kampta izciler, İzcilik İl Temsilcisi Adem Aydın, ABB İzcilik Kulüp önderi Ersoy Ünal eşliğinde izci liderleri gözetiminde bayrak töreni yaptı, çadır kurdu, kamp ateşi yaktı ve istasyon etkinlikleri düzenlendi. İzciler, geleneksel ve profesyonel okçuluk, akıl ve zeka oyunları, halat çekme, el işi atölyesi, izci düğümleri, dalış tanıtım istasyonu ve doğadan sanat gibi aktivitelere katıldı.

SANAL GERÇEKLİK VE EĞİTİM BİR ARADA
Kamp kapsamında izcilere yönelik ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Çocuk Hakları’ konularında eğitim verildi. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nde (UCİM) görevli Avukat, Sosyolog ve Psikolog Danışmanlar izcileri bilgilendirdi. Antalya Kış Mahalli Kampının en çok ilgi gören etkinliği ise sanal gerçeklik oyunu oldu. Sanal gerçeklik gözlüklerini takan izciler, Falezlerde su altı, Patara’da deniz kaplumbağaları, Termessos'ta kuşlar âlemini keşfederek, orman yürüyüşü ve doğada kamp gibi eğitici oyunlarla keyifli anlar yaşadı.

Kaynak: İHA