İzmir'in Karabağlar ilçesinden gelen görüntüler herkese 'pes' dedirtti. Bakın, otopark sorunu nedeniyle ilçe sakinleri araçlarını nereye park ettiler... Detaylara birlikte göz gezdirelim.  

İZMİR'DE SÜRÜCÜLERİN OTOPARK ÇÖZÜMÜ 'PES' DEDİRTTİ

İzmir'de kanayan yara otopark sorununa sürücülerin bulduğu alternatif çözüm pes dedirtti.  Sokaklara ulu orta araçlarını bırakan sürücüler kullanımda olan sokakları kapattı. Bazı sürücüler gitmek istedikleri güzergahın araçlar tarafından kapatıldığını görerek yön değiştirirmek zorunda kaldı. Acil durumlarda sağlık ve itfaiye ekiplerinin de geçişlerini imkansız hale getirecek park şekli nedeniyle vatandaşlar isyan noktasına geldi. Vatandaşlar, İzmir Karabağlar sakinleri, yetkililere seslenerek otopark sorunun biran önce çözüme kavuşturulması talebinde bulundu. 

TEPKİLERE RAĞMEN SÜRÜYOR

2962 sokak ile çevresindeki çok sayıda sokağın araçlarla kapatılmasını değerlendiren 35 yaşındaki Ali Uludağ isimli vatandaş, “Sürücülerin çok yanlış yaptığını düşünüyorum. Bir ambulans gelse, itfaiye gelse nasıl geçecek? Allah göstermesin birinin başına bir şey gelse ambulans geçemeyecek. Hastaneye gidene kadar ölebilir de. Aşağıdaki sokağı da gördüm aynı şekilde yolu kapatmışlar. Nasıl bir zihniyetle, hangi amaçla yapıldığını da anlayamadım. İnsan buradan geçemeyecek mi? Bu bölgeyle ilgilenen trafik polislerine veya belediyeye duyurulur, biz şikayetçiyiz bu konudan” dedi.

Kaynak: İHA