Antalya Büfeciler Kantinciler Kuruyemiş İmalatı ve Ticareti Esnaf ve Sanatkarlar Odası Tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı Milli Eğitim Müdürleri ve Kantin İşletmecisi Esnafları ile İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde gerçekleşti. 

ESNAFLARIN SORUNLARI KONUŞULDU

Toplantıya Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Salih Kaygusuz, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Kenan Yavuz, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yakup Hoplar, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Hüdai Vural, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Halil Ünal, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Süleyman Gökçen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Özbal, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, diğer şube müdürleri Ferit Çimen, Sevtap Çam, Fatih Özbay, İbrahim Çelik, Oda Yönetim Denetim Kurulu Üyeleri ve oda üyesi kantinci esnaflar katılım sağladı. Toplantıda kantin işletmecisi esnafların yaşamış oldukları sorunlar, sıkıntılar, talepler ve çözüm önerileri değerlendirildi.

"BÜYÜK BİR AİLENİN PARÇASIYIZ"

Toplantıda açılış konuşmasını AESOB Başkanı Adlıhan Dere gerçekleştirdi. Okulların açılmasıyla birlikte kantin işletmecisi esnaflarının sorun ve taleplerini dinleyen Dere,

"Bildiğiniz üzere 11 Eylül’de okullarımız açıldı ve 2023 – 2024 Eğitim – Öğretim Yılı başladı. Yeni Eğitim- Öğretim yılının tüm öğrencilerimize, Milli Eğitim çalışanlarımıza ve tüm kantin işletmecisi esnaflarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biliyorsunuz ki hepimiz büyük bir ailenin parçalarıyız. Karşılıklı konuşup uzlaşarak her türlü sorun ve sıkıntıyı çözebiliriz. Kantinci esnafımızın sorunlar ve çözümler toplantımızın devamında her sene olduğu gibi bu sene de soru cevap şeklinde karşılıklı görüş beyan ederek ilerleyeceğiz" dedi.

"KENDİ ÇOCUĞUNA YERİDMEDİĞİ ÜRÜNÜ ÖĞRENCİLERE DE YEDİRMEZ"

Kantin esnafına kefil olan Başkan Dere,

“Hepimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en sağlıklı ve en güvenli bir biçimde yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Bizlerde bu sorumluluk ve bilinçle hem okul güvenliği hem de gıda sağlığı hususunda sizlere her toplantıda kefil oluyorum. Benim kantincim hiçbir zaman kendi çocuğuna yedirmediği bir ürünü öğrencilere yedirmiyor diyorum. Kantincilerimiz kendi çocuğunu nasıl sağlıklı görmek istiyorsa alkolden, sigaradan ve her türlü zararlı madde ve kötü alışkanlıktan uzak tutmak istiyorsa aynı şekilde çocuklarımız öğrencilerimiz içinde her türlü önlemi alıp okul yöneticilerine ileteceğini biliyorum. Bu noktada sizlerin başkanı olarak her zaman emrinizdeyiz ve size kefiliz” diyerek konuşmasına son verdi.

"SİZLER MESAİ ARKADAŞLARIMIZSINIZ" 

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ise konuşmasında;

"Sizler eğitim ailesinin içerisinde çalışan kişilersiniz. Beraber öğrencilerimize, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımıza hizmet ettiğimiz mesai arkadaşlarımızsınız. Biz sizi öyle görüyoruz. Dolayısıyla aileden birisi olarak sizleri gördüğümüz için öğretmen ve personellerimizden olduğu gibi sizlerden de beklentilerimiz var arkadaşlar. Çocuklarımızın güvenliği ve gıda sağlığı konusunda hassasiyet göstermenizi istiyoruz. Bu sorumlulukla işinizi yapmanızı sizlerden istirham ediyorum" İfadelerine yer verdi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAYGUSUZ'A PLAKET

Toplantı sonunda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve aynı zamanda Antalya Büfeciler Kuruyemiş İmalatı ve Ticareti Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adlıhan Dere tarafından Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'a teşekkür plaketi ve Türk Bayrağı rozeti takdim edildi.