Antalya'nın Kemer ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin 104. açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tören ve kutlama programlarına ev sahipliği yaptı.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ve kutlama programına, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Soner Tuna, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Belediyesi meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİ BELİRTİLDİ

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Göynük Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan kutlama programında, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Programda, 23 Nisan konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmaları ile futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini, Kaymakam Solmaz, Belediye Başkanı Topaloğlu ve Başsavcı Almalı verdi. Program kapsamında öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları dans ve halk oyunları gösterileri sundu. Bazı öğrenciler de şiirler okudu.

Kaynak: Kemer Belediyesi-Bülten