Kemer Belediyesi ile Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği protokolünce Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde açılan yaz kursları başladı. Yaz kursları kapsamında enstrüman, dans, müzik, drama, yelken kursları gibi bir çok eğitim ücretsiz verilecek. 

KEMER BELEDİYESİ'NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLADI

Yer tahsisini Kemer Belediyesi’nin sağladığı ATSO tarafından yaptırılarak Kemer Belediyesi’ne devrinin yapıldığı ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’ndeki yaz kurslarında ücretsiz olarak keman, gitar, bağlama, yan flüt, klarnet, trompet, saksafon, temel piyano, org, melodika, modern dans, Türk halk oyunları, konservatuvar ve üniversite müzik bölümlerine hazırlık, tiyatro, çocuk drama kursları veriliyor. 

ÜCRETSİZ KURSLARA TALEP YOĞUN 

ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi Sorumlusu Şef Furkan Üstündağ, Kemer Belediyesi Yaz Kurslarının açıldığını belirterek, ücretsiz kurslar için gelen yoğun talepler nedeniyle vatandaşlara teşekkür ederken, kursiyerlere de başarılar dilediğini söyledi. 

NECATİ TOPALOĞLU YAZ KURSLARINI DUYURDU

Kemer’de sanatsal faaliyetlerin artırılmasına yönelik çalışmalarıyla adından sıkça söz ettirmeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Hem çocuklarımız hem de gençlerimiz için başlattığımız yaz kursları başladı. Merkezimizde birçok branşta ücretsiz olarak eğitimler veriyoruz. Ücretsiz yaz kurslarından faydalanmak isteyen çocuklarımızı merkezime bekliyoruz” dedi. 

YELKEN KURSLARI DA VERİLECEK

Öte yandan ücretsiz yaz kursları kapsamında Göynük Mahallesi’nde yer alan Ahucum Düğün Salonunda kickboks ve karate ile Kemer Belediyesi Yat Yelken Spor Kulübü’nde de optimist yelken kursları veriliyor. 
 

Kaynak: BÜLTEN