Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve onların okul başarısını artırmak amacıyla ilçesine 22 kütüphane kazandırdı. Kepezli öğrenciler, hizmete giren diğer kütüphanelerde olduğu gibi geçen aylarda kapılarını açan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi ile Yahya Kemal Kütüphanesi'ni de yoğun bir şekilde kullanıyor. 

Dron gören masum köylü: "İlaç sıkıp virüs bulaştıracak sandım" Dron gören masum köylü: "İlaç sıkıp virüs bulaştıracak sandım"

HAFTANIN HER GÜNÜ AÇIK

Öğrenciler, sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında hizmet veren ve 7 gün açık olan Kepez'in kütüphanelerinde sessiz ve sakin bir ortamda, referans kitaplardan faydalanarak derslerine çalışabiliyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN, CAHİT ZARİFOĞLU KÜTÜPHANESİ

Şair Cahit Zarifoğlu'nun isminin verildiği kütüphane, Dokuma Semtindeki Yükseliş Mahallesi'ne kazandırıldı. Tek katlı kütüphanenin, 200 metrekare kullanım alanı ve 15 bine yakın kitap kapasitesi bulunuyor. Çevresinde yeşil alan düzenlemesi yapılan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi'nin girişine engeli bireyler için rampa inşa edildi.

ALTINOVA'YA YAHYA KEMAL KÜTÜPHANESİ 

Yahya Kemal Kütüphanesi ise Altınova Orta Mahalle'de 300 metrekare alan üzerine inşa edildi. Öğrencilerin ders çalışabileceği şekilde tasarlanan kütüphanenin 20 bin kitap kapasitesi bulunuyor. Yahya Kemal Kütüphanesi, bölgedeki çocukların kitapla buluşması ve onlara ders çalışabilecekleri sakin bir ortam sunması bakımından önemli bir eser oldu. 

NECMETTİN ERBAKAN KÜTÜPHANESİ YAKINDA AÇILACAK

Başkan Hakan Tütüncü'nün ilçesine kazandırdığı eğitim tesisleri arasında alanında Akdeniz bölgesinin en büyüğü olan 1 milyon kitap kapasiteli Antalya Kütüphanesi ile her gün yüzlerce kişiyi ağırlayan Cemil Meriç Kütüphanesi yer alıyor. Eski Antalya Pil Fabrikası Yerleşkesi'ndeki Necmettin Erbakan Kütüphanesi'nin de yapımı sürüyor.