Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin 100'üncü yılına adadığı 22 kütüphane projesi kapsamında bir yeni kütüphaneyi daha hizmete sundu. Yükseliş Mahallesi’nde yer alan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, bilgiye susamış ziyaretçilerini bekliyor.

RESMİ AÇILIŞ VE KATILIMCILAR 

Açılış törenine Kepez Belediyesi Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Yükseliş Mahalle Muhtarı Memduh Aydıncan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye mahalleye sağladığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

DEĞER KATAN HİZMETLER 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş Mahallesi’ne kütüphane, okul, hastane, sağlık ocağı, muhtar evi ve parklar gibi pek çok hizmetin getirildiğini belirtti. Başkan Tütüncü, bilginin aydınlık olduğunu, karanlık yolu aydınlatan bir pusula olduğunu ifade ederek, bilginin önemine vurgu yaptı. Tütüncü, “Yeni bir Türk Rönesans ve Türk reformuna hazırlanıyoruz” dedi.

KEPEZ'İN BİLGİ EVLERİ 

Kepez Belediyesi’nin kütüphane projeleri, genç nesilleri bilgiyle buluşturmayı amaçlıyor. Başkan Tütüncü, modern dünyada en büyük silahın ve gücün bilgi olduğunu vurgulayarak, kütüphanelerin gelecek nesillere büyük bir miras olduğunu belirtti. Belediye olarak, kütüphanelere büyük bir önem verdiklerini ve bu kütüphanelerin gençleri dünyaya farklı bir perspektiften bakmaya teşvik edeceğini söyledi.

KÜTÜPHANENİN ÖZELLİKLERİ 

Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, 200 metre kare kullanım alanına sahip olarak15 bin kitaplık bir kapasiteye sahip. Kütüphane, ziyaretçilerine konforlu bir ortamda kitap okuma ve ders çalışabilme imkânı sunuyor.