Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi’nin de bulunduğu Masa Dağı’nda trafiği rahatlatmayı hedefleyen bir dizi yol yatırımı yaparak, bölgeyi şehrin dört bir yanına bağlıyor. Bu projeler, Antalya’nın trafik yükünü azaltmayı ve bölgenin ulaşım ağını genişletmeyi amaçlıyor.

ÖNEMLİ YOL PROJELERİ

Belediye, Kirişçiler Caddesi ve Hamza Taş Bulvarı gibi önemli projelerle, şehir içi ulaşımı rahatlatan projelere imza atmaya devam ediyor. Zorlu coğrafi koşulların üstesinden gelinerek inşa edilen bu yollar, Masa Dağı bölgesini şehrin dört bir yanına bağlıyor, böylece şehir içi trafiği rahatlatıyor.

MASA DAĞI’NDA YENİ BİR ŞEHİR

Masa Dağı bölgesinde, yeni yollar ve site tarzı konutlarla yeni bir şehir kuruldu. Bu alandaki yeni caddeler, şehrin ana arter bulvarları arasında önemli bir ulaşım ağı oluşturuyor, böylece bölgeye yaşam ve hareketlilik geliyor.

YOL ÇALIŞMALARI

Yapılan 4 bin 600 metre uzunluğundaki yol, ortalama genişliği 15 metre olacak şekilde inşa ediliyor. Yol çalışması etaplar halinde ilerlerken, bin metrelik bir bölümü geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla, yolun tamamı açılmış olacak. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,

“Şehir içi ulaşıma nefes aldıracak olan bu yol ile Antalya Şehir Hastanemizi, Korkuteli Kavşağı’na bağlamış olduk" dedi.

TRAFİK YÜKÜ AZALTACAK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yol yapım çalışmasını yerinde inceleyerek, projenin şehir içi trafiğine ve şehirlerarası bir karayolu olan Antalya Bulvarı'ndaki trafik yüküne önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

VARSİK - KORKUTELİ YOLU

Yapımı süren 60 metrelik yol, şimdiden 9000 Sokak’la Korkuteli Kavşağı’na ve 5379 Sokak’la Antalya Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlıyor. Yeni yol, sürücülere çeşitli caddeleri kullanarak, ilçenin doğu bölümündeki mahallelere ulaşım imkanı tanıyor.