Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin finalinde bu yıl iki tane Antalyalı güreşçi karşı karşıya geldi. Zorlu geçen mücadelenin ardından altın kemerin kazananı Antalyalı güreşçi Yusuf Can Zeybek oldu. Geçen yıl da altın kemeri kazanan Zeybek eğer gelecek yıl da altın kemeri kazanırsa ebedi kemere sahip olan ilk güreşçi olacak 

FİNALİN ADI ANTALYA  

Bu yıl 663’üncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin final aşamasında iki Antalyalı güreşçi karşı karşıya geldi. Yusuf Can Zeybek finalde Mustafa Taş ile er meydanında  kozlarını paylaştı. 

ALTIN KEMERİN SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Antalyalı güreşçi Yusuf Can Zeybek, bir diğer Antalyalı güreşçi Mustafa Taş’ı yenerek üst üste 2. kez altın kemerin sahibi oldu. 

Whatsapp Image 2024 07 07 At 20.25.07

BİR ZAFER SONRA ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLACAK 

Yusuf Can Zeybek eğer gelecek sene de altın kemeri kazanırsa altın kemerin ebediyen sahibi olan ilk kişi olacak. Şu ana kadar Kırkpınar tarihinde bunu başarabilen bir sporcu yok.

Whatsapp Image 2024 07 07 At 20.25.06

YUSUF CAN ZEYBEK ALTIN KEMERİ KUŞANDI

 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, ikinci olan Mustafa Taş ve üçüncülüğü paylaşan Hüseyin Gümüşalan ile Serhat Gökmen düzenlenen törenle kupalarını aldı. Başpehlivan Zeybek'in altın kemerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz taktı.

Yusuf Can Zeybek Altın Kemeri Kuşandı

Yusuf Can Zeybek Kırkpınar Hatırası Protokol

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP