Kepez Belediyesi, kültür ve eğitim alanındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek, ilçeye modern bir kütüphane daha kazandırdı. Yükseliş Mahallesi’nde konumlandırılan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, Cumhuriyetin 100. yılına adanmış 22 kütüphane projesinin bir parçası olarak dikkat çekiyor.

MODERN VE KONFORLU MEKAN 

Kütüphane, 200 metrekare kullanım alanı ve 15 bin kitap kapasitesi ile ziyaretçilerine konforlu bir okuma alanı sunuyor. Ziyaretçiler, ferah ve modern dizayn edilmiş bu mekânda hem kitap okuma hem de ders çalışma imkânı bulabilecek. Ayrıca, özel bireylerin de rahatça kullanabilmesi için kütüphaneye girişte rampa inşa edildi.

EĞİTİM VE KÜLTÜRE DESTEK 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kütüphanenin ilçedeki çocuklar, gençler ve her yaştan insanı buluşturduğunu söyledi.

“Yükseliş Mahallesi’ndeki Cahit Zarifoğlu Kütüphanemiz çocuklarımızı, gençlerimizi, her yaştan hemşehrilerimizi kitapla, okumayla ve bilgiyle buluşturan güzel bir eser oldu” dedi.

AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALA 

Kitapseverlerin merakla beklediği Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, 29 Eylül Cuma günü saat 11.00’da kapılarını kitapseverlere açacak.