"Son zamanlarda Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile bir araya gelerek Türkiye'nin ilk kadın şefi unvanını taşıyan Nisan Ak, aynı zamanda 2019 yılında Forbes Türkiye tarafından "30 yaş altı 30 başarılı isim" listesinde yer aldı. Bu prestijli listede yer alması, onun klasik müzik dünyasında kazandığı saygı ve başarıyı gözler önüne seriyor.

KLASİK MÜZİK DÜNYASININ PARILDAYAN YILDIZI ANTALYA'DA!

Türkiye’nin önde gelen kadın klasik müzik orkestra şeflerinden Nisan Ak, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile 24 Mayıs akşamı muhteşem bir konser için bir araya geliyor. Antalya'daki bu özel konserde Nisan Ak, ödüllü keman sanatçısı Sarah Dragan ile birlikte sahne alacak. Müzikseverler, bu eşsiz etkinlikte Nisan Ak'ın liderliğindeki orkestranın büyüleyici klasik müzik performansını ve sanatın zirvesinde buluşan iki klasik müzisyenin uyumunu şahit olacaklar.

Antalya’da sezonun son oyunu sahnelendi Antalya’da sezonun son oyunu sahnelendi

NİSAN AK'IN ANTALYA'DA KLASİK MÜZİK HEYECANI

Nisan Ak’ın Antalya’da gerçekleştireceği ilk klasik müzik konseri olan bu özel gecede seslendirilecek eserler arasında; H. Wieniawski’den Keman Konçertosu No.1 ve W.A. Mozart’tan Senfoni No.40 yer alıyor. Eğitimci kimliğinin bir getirisi olarak klasik müziğin erişilebilirliğine önem veren ve kadınların klasik müzik dünyasındaki görünürlüğüne dair içerikleriyle öne çıkan Nisan Ak, Antalya’da gerçekleşecek klasik müzik konsere dair heyecanını şu sözlerle ifade ediyor:

'Şu anda bulunduğum konumda, yıllar boyunca Türkiye’de aldığım klasik müzik eğitimlerin tartışılmaz bir katkısı var. Amerika’ya uzanan kariyer yolculuğumun ardından ülkemde verme şansı bulduğum klasik müzik konserler benim için çok kıymetli. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve klasik müzikseverleriyle buluşmak için sabırsızlanıyorum.'"

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ