Geçtiğimiz sezonun Avrupa şampiyonu Konyaaltı Belediye SK, yeni sezona da çok iyi başladı. İkinci turdan katıldığı EHF Avrupa Kupası’nda Bosna Hersek Temsilcisi RK Hadzici ile eşleşen Mavi Kelebekler, ilk maçı deplasmanda oynadı. Bu karşılaşmada rakibini farklı mağlup ederek Antalya’da oynanacak rövanş karşılaşması için büyük avantaj elde eden son şampiyon, rövanş karşılaşmasında da rakibine şans tanımadı ve üçüncü tura yükselen taraf oldu. Karşılaşmanın ilk düdüğüyle birlikte yoğun bir taraftar desteği ile rakibinin üzerine giden Konyaaltı, devre arasına da 21-12 önde girdiği karşılaşmayı 44-19 skorla kazanarak adını bir üst tura yazdırdı.

KONYAALTI'NDA HADZİCİ LEHİNE TEZAHÜRAT YAPILDI

Karşılaşmanın sonlarına doğru desteğini iyice artıran Konyaaltı taraftarı bir ara Hadzici lehine de tezahürat yaptı. Dostluk rüzgarları esen salonda karşılaşma sonunda iki takım sporcuları kol kola fotoğraf çektirdi. Konyaaltı Belediye SK’nın üçüncü turdaki rakibi 3 Ekim’de çekilecek kura sonucunda belli olacak.

"AVRUPA KUPASI KONYAALTI'NA GELECEK"

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Avrupa’da bir üst tura yükselmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti. Yolun sonunda yine Avrupa Kupası'nın Konyaaltı'na geleceğini söyleyen Başkan Esen,

‘‘Takımımız yine çok güzel bir oyunla galip gelerek üst tura yükselmesini bildi. Bütün sporcularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. İnşallah yolun sonunda yine Avrupa kupası Konyaaltı’na gelecek’’ dedi.

"KARDEŞÇE OLDU"

Yapılan maçın kardeşçe bittiğinin söyleyen Baş Antrenör Birol Ünsal ise,

 ‘‘Bundan dolayı bütün dikkatlerin üzerimizde olduğunu biliyoruz. Bosna temsilcisi Hadzici Mavi Kelebekler’in doğuşu anlamında önemli bir rakipti. İsteseydik böyle bir rakiple eşleşemezdik. Orada da burada da kardeşçe maçlar oldu. Sonu inşallah kupa olur’’ dedi.