Korkuteli Belediye Başkanı seçilen CHP'li Saniye Caran, önce mazbatasını ardından da belediyeye geçerek görevi devraldı. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Korkuteli Belediye Başkanı seçilen CHP'li Saniye Caran, meclis üyeleriyle birlikte Korkuteli Adliyesi'nde düzenlenen törende mazbatasını aldı.

CARAN MEHTER TAKIMIYLA ÇARŞI TURU YAPTI

Mazbata törenine CHP İlçe Başkanı İsmail Karadeli, CHP ilçe yöneticileri, partililer başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Törende Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Dilek Akyüz'ün elinden aldı. Törende Saniye Caran'ı eşi Hasan Can Caran, ailesi ve yakın dostları ile sevenleri de yalnız bırakmadı. Mazbata töreninin ardından Saniye Caran, CHP Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelerek Mehter Takımı eşliğinde çarşı turu yaptı, konvoy eşliğinde de Korkuteli Belediyesi'ne geçti.

50 YIL SONRA CHP KORKUTELİ'NDE

Korkuteli Belediyesi önünde bekleyen vatandaşları selamlayan Saniye Caran, yaptığı konuşmada, "50 yıl sonra Korkuteli Belediyesi'ne Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını astık. Ayrıca Korkuteli tarihinde 50 yıl sonra ilk kadın belediye başkanı oldum. İlçe Seçim Kurulu ve üyelerine seçimi güvenli ve huzurlu bir şekilde geçirdikleri için teşekkür ederim. Korkuteli'nde Türkiye'nin demokrasisine yakışır bir seçim süreci geçirdik. Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte mazbataları aldık. Onlar da 5 yıl boyunca bizlerle görevli olacak. Korkuteli halkımızın yanında olacağız. 5 yıl boyunca hizmet edeceğiz. Korkuteli her zaman söylediğimiz gibi huzurlu bir ilçe. Korkuteli'nin huzuruna huzur mutluluğuna mutluluk katmaya geliyoruz. Bunları hep birlikte yapacağız" dedi.

Mazbata töreni sonrasında Saniye Caran ve meclis üyeleri toplu fotoğraf çektirdi. Daha sonra Belediye Başkanı Saniye Caran makamda, Başkan Vekili Muharrem Akten'den görevi devraldı. 

Kaynak: DHA