Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “2024 Yılı Yöresine Değer Katan Önder Kadın” ödül töreni Antalya Kültür Merkezi (AKM)'de büyük bir coşku eşliğinde gerçekleşti. “2024 Yılı Yöresine Değer Katan Önder Kadın” Ödülü Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın değerli flüt sanatçısı ve akademisyen Doç. Lelya Bayramoğulları’na takdim edildi.

"ÖDÜL FLÜTÜN KRALİÇESİNE"

Ödül Töreni Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Fulya Sarvan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Derneğin 36. kuruluş yıl dönümünde bu ödülü, flütüyle kültüre ve gönüllere değer katan Lelya Bayramoğulları’na sunmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti. Törende konuşam yapan Sarvan, aldıkları doğru kararla ödülü flütün kraliçesi Lelya Bayramoğlu’na sunduklarını daha iyi anladığını ve bu seçimin  tam isabet olduğunu belirtti.

Lelya Bayramoğulları Ödül Töreni Tükd

"ULUSLARARASI BAŞARILARINDAN GURURLANDIM"

Ödülü Bayramoğulları'na 1989-1999 Dönemi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve 27. Dönem İYİ Parti Milletvekili Hasan Subaşı taktim etti. Subaşı, '2024 Yılı Yöresine Değer Katan Önder Kadın' Ödülünü Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın değerli flüt sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları’na takdim etmenin mutluluğunu yaşarken, uluslararası başarılarıyla gururlandım. Belediye Başkanlığım dönemimde devletin kadro vermediği yetenekleri belediye kadromuza dahil etmiş o yıllarda tamamladığımız bu kültür merkezinde çalışma imkanı sağlamıştık. Bugün görüyorum ki o günün genç sanatçıları Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nı oluşturdular. AKM benim yaptığım en iyi işlerden biri. Antalyalı bana güvendi 10 yıl destek verdi. Pek çok iş yaptık ama en çok gururlandığım, en çok övündüğüm eserim burası. Bugün bile Antalya’nın kalbi burada atıyor. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şube Başkanı Prof. Fulya Sarvanı da ödüldeki isabetli seçimleri için kutlarım’’ ifadelerine yer verdi. Subaşı konuşmasının ardından ödülü Bayramoğulları'na takdim etti. 

Ödül töreni, Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Piyanist Sayit Karabulut eşliğinde Bayramoğulları’nın verdiği konserle son buldu.

Hıdırlık Kulesi sütunlu yol keşfinde tarihi hata! Roma dönemi karıştı… Hıdırlık Kulesi sütunlu yol keşfinde tarihi hata! Roma dönemi karıştı…

Muhabir: YEŞİM ERTAN