Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen sınava 1 milyon 38 bin 192 öğrenci katıldı. İki oturumda gerçekleşen sınavın ardından sorular ve cevaplar erişime açıldı. LGS sonuçları için bekleyiş sürerken öğrencilerin heyecanını doruk noktasına çıkaran sınava hazırlık süreci, en az sınav kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Öğrenim gördükleri okulların yanı sıra dershaneleri ve özel dersleri tercih eden öğrenciler, girdikleri deneme sınavları ile büyük sınav öncesi kendilerini ölçmeyi başardı.  

"KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUZ"

Deneme sınavlarının sınav sürecine etkilerini bilen bir kişisel gelişim kursu, ilginç bir uygulamaya imza attı. Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde hizmet veren Rabia Kişisel Gelişim Kursu, düzenlediği LGS deneme sınavında 90 sorunun tamamını yanlış yapan kursiyer Elif Sude Şenel'e çeyrek altın taktı. İlginç tepkilere yol açan ödüllendirme sistemi sonrası açıklama yapan Rabia Kişisel Gelişim Kursu yetkilileri, "Sınavımızda tüm sorularımızı yanlış cevap veren öğrencimiz Elif Sude Şenel, bizden çeyrek altın kazandı. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

"ÇOK ÇALIŞKAN BİR ÖĞRENCİ"

Yanlış cevapları bilmenin aslında yanlış olmadığını, bilinenin aksine doğruyu gösterdiğini ifade ederek ön yargıları kırma yoluna giden kurs yetkilileri, şöyle devam etti: "90 sorunun 90'ını da yanlış işaretleyebilmek tüm soruları çözüp doğru cevaplarını bulmaktan geçer. Bunu ancak çok çalışkan öğrenciler başarabilir."


 

Muhabir: DUYGU TEKİN