Kıbrıslı Rum girişimci Stelios Haji-Ioannou tarafından 1995 yılında İngiltere'de kurulan düşük maliyetli havayolu şirketi EasyJet, Londra Southend Havalimanı’nda yeni bir üs açtığını ilan etti. Avrupa’nın birçok önemli ticaret ve eğlence merkezini birleştiren, düşük tarifeli hizmetleri ile tanınan firma, üsse 3 adet A320neo uçak konuşlandırılacak. Avrupa’nın en büyük ikinci düşük maliyetli havayolu şirketi EasyJet'in ilk seferleri ise 1 Mayıs 2025’te başlayacak.

İLK SEFERE EK PAKETLER İLAVE EDİLDİ

EasyJet'in yeni rotaları arasında Antalya ve Dalaman’ın yanı sıra Pisa, Gran Canaria, Marakeş ve Enfidha da yer alıyor. Son gelişmelerin ışığında Londra’dan Dalaman’a artık 5 havalimanından (Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ve Southend), Antalya’ya ise 4 havalimanından (Heathrow, Gatwick, Stansted ve Southend) direkt uçuş imkanı sunulacak. 1 Mayıs 2025 tarihinden itibaren başlayacak seferlere ilave olarak paket turlar da satışa çıktı.

EasyJet, Londra-Southend’den Antalya’ya Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere haftanın 5 günü, Dalaman’a ise Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftanın 3 günü sefer düzenleyecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ