Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, dernek yönetiminde bulunan isimlerle birlikte Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ı ziyaret etti.

 

 KAMUOYU DESTEĞİNİ TALEP EDİYORUZ

 Ülke güvenliği için en ön saflarda görev yapmış kahraman eski uzman çavuşların sorunlarına dikkat çeken Başkan Gündeşli,

 

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış, çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan Eski Uzman Çavuşlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz eski uzman çavuşlar, atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz” dedi.

 ATANMA HAKKIMIZI KULLANMALIYIZ

 Söz konusu durumun binlerce kişinin yaşadığı mağduriyeti beraberinde getirdiğini söyleyen Başkan Gündeşli,

 

“Ailelerimiz, geçimini sağlama konusunda sorunlar yaşıyor. Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Başkan Gündeşli, Yeniden Refah Partisi’nin bugüne kadar hep yanlarında olduğunu ve sorunun çözümü noktasında da destek beklediklerini ifade etti.

 BEKLENTİLERİNİZİ İYİ BİLİYORUZ

 Ziyaret için ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve beraberindeki heyete teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, atanamayan uzman çavuşların sorunlarını ve beklentilerini en iyi bilen parti olduklarını belirterek, çözüme kavuşana kadar konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı