Bayram denildiği zaman 'alışveriş' kelimesinin aklımıza geldiği ülkemizde "Bayramda marketler açık olacak mı?" sorusu araştırma konusu olmayı sürdürüyor. Arefe günü bayram alışverişi yoğunluğu ile bilinirken, Ramazan Bayramı süresince marketlerin açık olup olmayacağı ise vatandaşların yakın takibinde olan kolunlar arasında yer almayı sürdürüyor. Peki BİM, A101, ŞOK marketler Ramazan Bayramı süresince açık olacak mı? İşye yanıtı... 

Ramazan Bayramı'nın ilk günü (10 Nisan Çarşamba) BİM kapalı olacak. A101 ve ŞOK marketlerin bayramın 1. günü öğleden sonra hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Carrefour, Migros marketlerin de öğleden sonra hizmet vermeye devam etmesi bekleniyor.  Marketler, Ramazan Bayramı'nın 2. ve 3. günü normal çalışma saatlerini uygulamaya devam edecek. 

BİM marketler zinciri, haftanın 7 günü boyunca 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. mektedir. ŞOK Marketler, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. A101 ise haftanın 7 günü 09.00 ile 21.00 saatleri arasında müşteri kabul etmektedir.

Muhabir: DUYGU TEKİN