Gerçek Gündem'de yayınlanan habere göre MEB eğitimde milli ve manevi değerlerin ön plana çıkarıldığı “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” kapsamında öğretim programları çıkarmayı hedefliyor. Bu model kapsamında yapılan müfredat değişikliğinde son olarak, 2024-2025 eğitim-öğretim yılından başlayarak uygulanacak ortaöğretim kademesindeki biyoloji dersinin merkezine 'Yaradılış Teorisinin' konulduğu ortaya çıkmıştı.

SADELEŞTİRME YOLUNA GİDİLİYOR

Cumhuriyet'ten Aytunç Ürkmez'den derlenen bilgilere göre 2024-2025 eğitim öğretim yılından sonra geçerli olarak ortaöğretim matematik dersi konuları arasından da 'integral' çıkarıldı. Bunun yanı sıra; “kümeler” ve “mantık” konularının içeriğinde de sadeleştirme yapılıp derslerin sınıfları değiştirildi.

Çocukların renkli dünyası, bu üniversitede eğitimle buluşuyor Çocukların renkli dünyası, bu üniversitede eğitimle buluşuyor

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni müfredata göre ders kitabı hazırlamaya başladığı, bakanlığın yayınevlerine derslerin içeriklerine ilişkin bilgilendirme yazısı gönderdiği de iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ