Kocaeli Valiliği gelen şikayetler üzerine 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği'nde yer alan insan sağlığını tehdit eden hayvanların itlaf edilmesi maddesini belediyelere hatırlattı. Kocaeli Valiliği'nin açıklaması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, hayvan severlerin ayaklanmasına neden oldu.

"VİCDANİ VE MANTIKLI ÇÖZÜMLER GEREK"

Ünlü sanatçı Tarkan da, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile tartışmada hayvan severlerden taraf oldu. Megastar, konunun çözümüne ilişkin şu görüşleri savundu:

"Sokak hayvanlarını öldürmek bir çözüm değil. Belediyelerin sokak hayvanları konusuna daha vicdani ve mantıklı çözümlerle yaklaşması gerek. Sokak hayvanları, sistematik kısırlaştırmayla, barınakların artırılmasıyla kontrol altına alınabilir. Bize katliamlar değil, elimizi kalbimize koyarak bulduğumuz çözümler yakışır."

Komedyen Pınar Fidan Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Programı Sunuyor? Ne İş Yapıyor? Pınar Fidan Ne Yaptı? Komedyen Pınar Fidan Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Programı Sunuyor? Ne İş Yapıyor? Pınar Fidan Ne Yaptı?

Muhabir: DUYGU TEKİN