CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi, 16-17 Haziran tarihlerinde o bölgeye toplu ulaşım araçlarının ücretsiz şekilde hizmet vereceğini açıkladı. 

O ADRESE ULAŞIM ÜCRETSİZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda vatandaşların akın akın gitmesinin öngörüldüğü Yakaköy Mezbahanesi’ne ulaşımla ilgili memnuniyetle karşılanan bir karar aldı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan duyuruda 16-17 Haziran tarihlerinde belediyeye ait toplu taşıma araçlarının Yakaköy Mezbahanesi’ne gün boyu ücretsiz hizmet vereceği belirtildi. 

TAŞ BİNA-YAKAKÖY OTOBÜS SEFER SAATLERİ

Kurban Bayramı'nda 16-17 Haziran tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları Yakaköy Mezbahanesi’ne gün boyu ücretsiz hizmet verecek. Söz konusu ücretsiz seferlerin Taş Bina için saatleri 07.00, 09.00, 11.00, 13.00, 15.00 olarak açıklanırken Yakaköy durağı için belirtilen kalkış saatleri 08.00, 10.00, 12.00, 14.00 ve 16.00 olarak ilan edildi. 

MERSİN’DE ÜCRETSİZ KURBAN KESİM YERLERİ

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen bazı noktalarda ücretsiz kurban kesim hizmeti verilecek. Kurban Bayramı’nın ilk 2 günü ücretsiz şekilde kurban kesim hizmeti verecek mobil kesim üniteleri Tarsus, Yenişehir ve Toroslar’da yer alıyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi mezbaha yerleri ise Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut ve Yakaköy olmak üzere 6 noktada vatandaşların kurban kesim işlemlerini ücretsiz  şekilde yapacak. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU