CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi talep patlaması yaşanan kursun bu yılda ücretsiz olduğunu ilan etti. 

MERSİN’DE YABANCI DİL KURSU ÜCRETSİZ

CHP’li Vahap Seçer’in başkanlık koltuğunda oturduğu Mersin Büyükşehir Belediyesi meslek kurslarında eğitim başlığına da önem veriyor. Bu kapsamda yeni dönem meslek edindirme kurslarının planlamasını gerçekleştiren Mersin Büyükşehir, yabancı dil kursunun bu yılda ücretsiz olduğunu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla ilan etti. 

Mersin Büyükşehir Binası

BAŞVURULAR BAŞLADI

“Hello Mersin'le farklı dillerde ‘Merhaba’ de” mottosuyla ilk adımın atıldığı Mersin Büyükşehir Belediyesi yabancı dil kurslarına başvuralar başladı. Yabancı dillerde konuşma becerilerini geliştirmek ve iletişimde daha güçlü olmak isteyenlerin davet edildiği kursun ön kayıtları Teksin Mobil Uygulaması / http://mercek.mersin.bel.tr adresinden yapılabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyen Mersinliler ise ALO 185 / 0324 331 11 61’den yetkililere ulaşabilecek. 11 Haziran Salı günü başlayan ön başvurular 14 Haziran Cuma günü sona erecek. 

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yabancı dil kursu için sınırlı sayıda kursiyer kabul edilecek. Ön kaydın şart olduğu yabancı dil kursu için tüm başvuranlarla ön görüşme gerçekleştirilecek. Kurs müracatlarında ön kayıt formunda şube “Hello Mersin” kurs programıysa “İngilizce Konuşma Kulubü” olarak seçilmek zorunda. Kimler başvuru yapabilir sorusunun yanıtıysa şöyle:

  • 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar

  • Ortaöğretim öğrencileri (5,6,7,8’nci sınıflar)

  • Lise öğrencileri (9,10,11,12’nci sınıflar)

Muhabir: VELİ AKOĞLU