Mersin polisi, sahte isimle açılan sosyal medya hesabı üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yapan şahsı yakaladı. 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPIYORDU 

Mersin’de Sosyal medyada 'Tarsusemniyet' kullanıcı ismiyle sahte bir hesap açıldığı, bu hesap üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yapıldığı tespit edilerek, aynı gün bahse konu hesaba mahkeme kararı ile erişim yasağı getirildi. 

ÇOK SAYIDA DOKÜMANA EL KONULDU 

Mersin Tarsus TEM Büro Amirliği, İstihbarat Büro Amirliği ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün koordineli çalışması sonucu hesap kullanıcısının B.K. isimli şahsa ait olduğu tespit edildi. Özel Harekat ekiplerinin de katılımıyla düzenlenen operasyonda şüpheli şahıs gözaltına alınarak, kullanmış olduğu dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu. 

TERÖR PROPAGANDASI YAPAN ŞAHIS TUTUKLANDI 

Gözaltına alınan B.K. adli işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 'PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandasını yapma, silahlı terör örgütü adına suç işlemek, örgütün basın yayın komitesi içerisinde faaliyet yürütmek' suçlarından tutuklanarak, Tarsus Kampus Ceza Evi'ne teslim edildi. 


                                      
 

Kaynak: İHA