Burdur’da 2 milyon değere sahip yağ çalan şüpheliler tutuklandı Burdur’da 2 milyon değere sahip yağ çalan şüpheliler tutuklandı

Mersin polisinin yaptığı geniş çaplı çalışmalar sonucu yurt dışına kaçmayı planlayan terör örgütü üyesi kadın ve ona yardım eden 2 şüpheli kaçamadan yakalandı. Yakalan şüpheliler  mahkemeye çıkartıldıktan sonra tutuklandı.

POLİS GENİŞ ÇAPLI BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubeleri terör örgütü PKK/KCK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ VE YARDIM EDENLER YAKALANDI 

Polisin çalışmasında bölücü terör örgütü mensubu bir kadının Tarsus ilçesinde ikamet ettiği belirlendi. Bunun üzerine belirlenen adrese polis operasyon gerçekleştirdi. Terör örgütü üyesi kadın F.M. ile ona yardım eden N.İ. ve M.İ. yakalandı. 

ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMA SUÇUNDAN ARANIYORDU 

Terör örgütü üyesi kadının 2015-2016 yıllarında Şırnak'ın İdil ilçesinde hendek-barikat olaylarında faaliyet yürüttüğü, Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma suçundan arandığı öğrenildi.

YURT DIŞINA KAÇACAKTI 

Terör örgütü üyesi F.M ve gözaltına alınan diğer 2 şüphelinin yardımıyla önce İstanbul'a ardından da Edirne sınırını geçerek yurtdışına kaçmayı planladığı belirlendi. Fakat polis gerçekleştirdiği opasyonlar sonucu plan hayata geçemeden kadın yakalandı.  

TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU VE İŞBİRLİKÇİLERİ TUTUKLANDI 

Emniyette işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden terör örgütü mensubu F.M. ile işbirlikçi şahıslardan N.İ. tutuklandı. Diğer şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı. 


                                     
 

Kaynak: İHA