Mersin’de motosikletler kente gelen TIR’larda hırsızlık yapan 2 şüpheli polis ekiplerinin operasyonları sonucu suçüstü yakalandı. 2 şüphelinin, 7 ayrı TIR’da hırsızlık yaptıkları belirlendi.

MERSİN POLİSİ TIR HIRSIZLARINI TAKİBE ALDI 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son dönemde Mersin'e nakliye için gelen TIR’larda hırsızlık yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Şikayet üzerine bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, TIR’larda hırsızlık olayının, kask ve maske takan motosikletli 2 şüpheli tarafından gerçekleştirildiğini belirlendi. 

MERSİN’DE TIR HIRSIZLARI YAKALANDI

Elde edilen bilgiler doğrultusunda kente nakliye için gelen TIR’ların park ettiği bölgelerde önlem alan ekipler, H.B. ve E.Ö adlı motosikletli 2 şüpheliyi, son işlerinde bir TIR’dan hırsızlık yapmaya çalıştıkları sırada kovalamaca sonucu yakaladı. 

2 ŞÜPHELİ 7 AYRI TIR’DA HIRSIZLIK EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ 

Gözaltına alınarak götürüldükleri emniyet müdürlüğünde sorgulanan 2 şüphelinin, 7 ayrı TIR’dan hırsızlık yaptıkları belirlenirken, hırsızlık olayında kullandıkları motosikletin de çalıntı olduğu anlaşıldı. Zanlılar, işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 


                        
 

Kaynak: İHA