Mersin Tarsus’ta Ramazan ayına özel 1 liradan satılmaya başlanan ekmek Türkiye’nin en ucuz ekmeği olarak kayıtlara geçti. Ucuz ekmek almak isteyen Mersinliler, belediye ekmek büfeleri önünden her gün metrelerce uzayıp giden kuyruklar oluşturuyor. 

MERSİN TARSUS’TA RAMAZAN’A ÖZEL EKMEK FİYATLARI 1 LİRADAN SATILIYOR

Ramazan Ayı boyunca Tarsus'ta ekmeği 1 TL fiyatla vatandaşa ulaştırdıklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Belediye ekmek fırınlarımızda ürettiğimiz ekmekleri halkımıza 1 TL’den satışa sunuyoruz. Halkımızın her daim yanındayız. Her haneye ekmeğimizi ulaştırma gayesindeyiz” dedi.   

1 LİRADAN SATILAN 210 GRAMLIK EKMEĞE İLGİ YOĞUN

Tarsus Belediyesi iftarın gününden itibaren Ramazan Ayı boyunca 210 gram ekmeği 1 TL’den vatandaşlara sunmaya devam ediyor. 134 kırsal mahalleye sahip olan ilçede, Tarsus’un köylerine de ulaşım sağlayan Tarsus Belediyesi, ucuz ekmek hizmeti ile vatandaşlara destek oluyor. 

ASKIDA EKMEK UYGULAMASI

Mersin Tarsus’ta vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ekmek satışlarının yanında, ekmek satışı ile birlikte askıda ekmek uygulaması da gerçekleştiriliyor. Ramazan ayında hayır işlemek isteyen vatandaşlar, askıda ekmek uygulaması kapsamında binlerce ekmek bağışı gerçekleştirmiş durumda. 

Antalya Büyükşehir'den yeni yol çalışması! Alanya'nın Karaman sınırı artık daha güvenli Antalya Büyükşehir'den yeni yol çalışması! Alanya'nın Karaman sınırı artık daha güvenli

Mersin Tarsus'ta Ramazan ayının girmesiyle birlikte 210 gramlık ekmeklerin 1 liraya satılması büyük memnuniyet oluşturdu. Ucuz ekmek uygulamasının Ramazan ayından sonra devam edip etmeyeceği ise vatandaşlar tarafından merak konusu olmayı sürdürüyor. 
 

Kaynak: İHA