Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen yeni yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 3’üncü Çevre Yolu Devam Projesi kapsamında açılan yeni yol Üniversite Caddesi’ne bağlanarak Mersin sakinlerinlerinin hizmetine sunuldu. 

MERSİN’DEKİ YENİ YOL 980 METRE UZUNLUĞUNDA VE 35 METRE GENİŞLİĞİNDE

Mersin ana arterlerinde yol genişletme, ilave yol açma ve bağlantı yolları oluşturma çalışmaları yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi, 980 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde yeni yol açtı. Toroslar İlçesi Mimar Sinan Bulvarı’ndan başlamak üzere Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi dönüş yoluna kadar devam eden 3’üncü Çevre Yolu hattı çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Üniversite Kavşağı’na bağlandı. 

YENİ YOL ÇALIŞMALARIYLA ÇEVRE YOLU’NUN UZUNLUĞU 11 BİN METREYİ GEÇTİ

Mersin’de çalışma öncesi 10 bin 680 metre uzunluğunda olan çevre yolu hattı ise çalışmalar sonrasında 11 bin 660 metre uzunluğuna çıktı. Yeni açılan yolda Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi ekiplerince yürütülen refüj bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmaları ise devam ediyor. 

YENİ BAĞLANTI YOLU İLE SAYA PARK KAVŞAĞI'NDA TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK 

Mersin Sayapark Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğunu açılan yeni bağlantı yolu sayesinde azaltmayı amaçlayan çalışma ile Güneykent Kavşağı’ndan Üniversite Caddesi’ne kadar kesintisiz bir trafik sürücülerin kullanımına sunuldu. Bisiklet yolunun da yer aldığı 3’üncü Çevre Yolu Devam Projesi'nin ilk etap çalışmalarının, 66 günlük zaman diliminde tamamlanması ile birlikte yeni yol trafiğe açıldı. 

MERSİN’DE YENİ YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK 

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’nin 3’üncü Çevre Yolu Devam Projesi kapsamında sürdüreceği çalışmalar ile Üniversite Kavşağı’ndan başlayacak olan 4 bin 200 metre uzunluğundaki hat ise Kuyuluk Otobanı'na bağlanacak. Mersin’deki devam projesi ile toplamda 11 bin 660 metre uzunluğundaki 3‘üncü Çevre Yolu hattının da toplamda 15 bin 860 metreye çıkarılması planlanıyor. 

Akseki’de borç 34 milyon, kasa tamtakır! Akseki’de borç 34 milyon, kasa tamtakır!

Kaynak: İHA