Öğrenci dostu çamaşır yıkama merkezi tüm Türkiye'ye örnek oldu Öğrenci dostu çamaşır yıkama merkezi tüm Türkiye'ye örnek oldu

Kısa süre önce şiddetli sağanak yağış nedeniyle sel felaketinin yaşandığı Antalya bir kez daha aynı afetle karşı karşıya. Meteoroloji'den yapılan uyarıda 26 Şubat Pazartesi öğle saatlerinde başlayacak sağanak yağış 8 ilçede sel afetine neden olabilir.

ANTALYA'DA 8 İLÇE SARI KOD İLE UYARILDI

Meteoroloji'den yapılan uyarıda, Antalya'nın batı kıyılarında gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat edilmesi istendi. Uyarıda şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güneybatısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve batı kıyalarında yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

RİSK ALTINDAKİ İLÇELER

Meteorolojinin sarı kod ile uyardığı ilçeler merkezde Muratpaşa, Aksu, Döşemealtı, Kepez ve Konyaaltı şeklinde sıralanırken, ani sel ve su baskını noktasında uyarılan diğer ilçeler Kumluca, Serik ve Kemer oldu. Sarı kod ile uyarılan ilçelerin tümünde gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekenlendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rügar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması rica edildi. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU