Fransa, Antalya'nın radarına girdi Fransa, Antalya'nın radarına girdi

Uluslararası alanda "itibarlı bir ülke" olarak tanımlanabilmesi için birçok alanda çalışmaya imza atılan ülkemizde, turizm denildiğinde akla gelen ilk şehir Antalya birbiri ardında skandallara imza atmayı sürdürüyor.

"ÖZGÜN VE SEÇKİN TATİL MERKEZİ"

Yakın zamanda Antalya’daki Limak Lara Otel'in rezervasyonunda "milliyet farkı"  ücreti uygulanmasının yankıları sürerken bu kez başka bir 5 yıldızlı otelde yaşanan hizmet skandalı “pes" dedirtti. Akdeniz'in incisi ve turizmin başkenti olarak tanımlanan Antalya Belek'te, "ultra her şey dahil" konsepti ile hizmet veren ve kendilerini "özgün ve seçkin tatil merkezi" olarak tanımlayan bir otelde yapılan dondurma servisi, otel müşterilerine gerekli hassasiyetin gösterilmediğini gözler önüne serdi. 

HER ŞEY DAHİL (!) OLAYI ÇOK YANLIŞ ANLAŞILDI

Otelde konaklayan bir Rus turistin, kendisine dondurma servisi yapılırken cep telefonu ile çektiği görüntüler, sosyal medyada geniş yankı buldu. Otel dondurmacısının servis sırasında düşen dondurma parçasını elleriyle külahın üzerine yerleştirirken  görüntülendi. Ülkemizi, şehir bazında ise Antalya'yı tercih eden yerli ve yabancı isimlere kendilerini itibarsız olduklarını hissettiren uygulamalardan kaçınmak gerekirken, günümüzde denetim ve hijyen eksikliğinden kaynaklanan bu tip uygulamaların hala yaşanıyor olması akıllarda soru işareti bıraktı.

Muhabir: DUYGU TEKİN