Muğla'nın Datça ilçesinde geleneksel 'Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü'nün 23’üncüsü düzenlendi. Akdeniz sınırından testilere doldurulan su, 14 kilometrelik yürüyüşün ardından yürüyüşün son bulduğu Ege Denizi'ne döküldü.

ONLARCA VATANDAŞ DOSTLUK YÜRÜŞÜNE KATILDI

Datça Çevre ve Turizm Derneği (DAÇEV) öncülüğünde, Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi'nin desteği ile düzenlenen davul ve zurnalar eşliğinde 14 kilometrelik yürüyüşe, Datça Kaymakamı Murat Atıcı, Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

EGE VE AKDENİZ BÖYLE BULUŞTU

Akdeniz sınırından testilere doldurulan su, Ege'deki Gökova Körfezi Katyalı Sahili'ne dökülerek, iki denizin bir kez daha buluşması sağlandı. 23'üncüsü düzenlenen programda konuşan Kaymakam Atıcı, "Ege’nin birleştiği yer Datça'yız, bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Akdeniz’den Ege’ye testilerle su taşıma törenini gerçekleştiriyoruz. Artık geleneksel hale geldi. Mayıs ayında bu yürüyüşü bu etkinliği hep beraber, ilçe halkımızla yapıyoruz. İnşallah doğaya bir katkımız olur. Bu farkındalığı oluşturmak için şimdiye kadar etkinliği yapan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Farklı etkinliklerle süren yürüyüş, piknik ve konserin ardından sona erdi.

Osmanlı’nın lanetli mesleği cellatlık! İşte cellatların hikayesi... Osmanlı’nın lanetli mesleği cellatlık! İşte cellatların hikayesi...


 

Kaynak: DHA