Netflix’in yeni gözbebeği The 8 Show her yönüyle izleyiciler tarafından merak ediliyor. Bu dizinin en dikkat çeken özelliği ise Squid Game ile benzerlik göstermesi. Bilindiği üzere Squid Game, yayınlandığı ilk andan itibaren büyük bir ilgi görerek dünya çapında ün kazanmıştı. 

The 8 Show da sahip olduğu bu müthiş atmosfer ile seyircinin karşısına çıkmayı bekliyor. Bu anlamda yeni bir fragman paylaşan Netflix, dizi hakkında bazı ipuçlarını bize sunmuş oldu. İşte The 8 Show konusu!

The 8 Show Konusu 8

The 8 Show Konusu

The 8 Show’da 8 karakter mevcut. Bu sekiz kişi, sekiz katlı bir binada kapana kısılmış durumda. Para ödülünün giderek arttığı ancak eş zamanlı olarak tehlike oranının da yükseldiği bir gösteriye katılıyorlar. 

Buna göre her oyuncu farklı bir katta bulunuyor. 1’den 8’e kadar olan bu sayılar ise hikayedeki karakterlerin tamamlayıcısı olmak üzere tasarlanmış. 

The 8 Show konusu kapsamında oyuncular ve karakterleri şu şekildedir:

 • Bae-Sung-woo (Sang Gook)
 • Lee Joo-young (Chun Ja)
 • Yu Jun-yeol (Jin Soo)
 • Lee Yulem 
 • Moong Jeong-Hee (Moon Jung)
 • Park Hae-joon
 • Park Jeong-min
 • Chuhn Woo-hee (Se Ra)

The 8 Show konusu doğrultusunda bu hayatta kalma reality show’unda yer alan karakterlere yakından göz atalım…

The 8 Show Konusu 6

The 8 Show Oyuncuları

The 8 Show, gerilimi ve aksiyonu yüksek yeni bir k-Drama sunuyor. Elbette heyecanla beklenen dizisinin oyuncuları da merak ediliyor. 

İşte, The 8 Show oyuncuları ve karakter özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Bae Sung-woo (Sang Gook) 1. kat: Ayak hareketliliği sınırlıdır ve engelli olan tek yarışmacıdır. Ancak yapabileceklerine sınır koymamaktadır.
 • Lee Joo-young (Chun Ja) 2. kat: Adalet duygusu müthiş bir şekilde gelişmiştir ve haksızlığa karşı duruşuyla bilinir.
 • Ryu Jun-yeol (Jin Soo) 3. kat: Hayatta kaybedeceği hiçbir şey olmadığını düşünen bu yarışmacı bir dolandırıcılık mağdurudur. Her şeyini kaybeder ve saatlik ücreti kendisi için oldukça cazip olan bu yarışmaya katılır.
 • Lee Yul-em 4. kat: İnsan sarrafıdır. Pratik olduğu kadar sempatik bir yönü de vardır.
 • Moon Jeong-Hee (Moon Jung) 5. kat: Esasında uzlaştırıcı bir karakterdir. Ama oyun çetrefilli bir hal almaya başladıkça kendisi de değişime uğrayacaktır.
 • Park Hae-joon 6. kat: Fiziksel araçlar kullanır ve çatışmaları çözmek için çabalar.
 • Park Jeong-min 7. kat: Kendisini önemli bir yarışmacı olarak görür. Çünkü grubun beynidir. Etaplarda istenen her şeyi deşifre eder ve çeşitli stratejiler geliştirir.
 • Chun Woo-hee (Se Ra) 8. kat: Yarışmaya hem para hem de eğlenmek amacıyla katılmıştır. Daha kaprisli bir yapısı vardır ve özgür ruhludur.

Bu bilgilere ek olarak daha önce The Face Reader ve The King yapımları ile adından söz ettiren Han Jae-rim, The 8 Show sayesinde ilk defa dizi yönetmenliği yeteneklerini de gözler önüne serecektir. Dizi, 8 sayısına bakış açınızı değiştirerek insanların içerisinde yatan en derin arzuların ortaya çıkışını göstermektedir. Gelin daha detaylı bakalım…

The 8 Show konusuna göre yarışmacıların 100 gün boyunca dört duvar bir stüdyoda kalmaları istenir. Eğer başarabilirlerse 44,8 milyar won şeklindeki tutarı paylaşacaklardır. Fakat su ve yiyecek için dahi olsa her türlü ihtiyaçta harcanan paranın 1000 katı, mevcut ödül parasından düşülür. Bu durumda büyük ödülü kim kazanacak? İşte tam bu noktada insanların para için hangi sınırları ne kadar aşabileceği sorgulanmakta...

The 8 Show Konusu 4

The 8 Show k-Drama Mı?

The 8 Show konusu aslında hem gerilim hem de komedi-drama barındırıyor. Bu anlamda Kore dizileri konseptinden çok da şaşmıyor. Yarışmacılar arasında yaşanan ilişki ve etkileşimleri meydana çıkararak komedi ile gerilim unsurlarını büyük bir ustalıkla harmanlanmaktadır. Squid Game dışında özellikle Alice in Borderland dizisini sevenlerin oldukça hayran kalacağı bir yapım olarak göze çarpmaktadır.

The 8 Show Ne Zaman Çıkacak?

The 8 Show yayın tarihi 17 Mayıs 2024 şeklinde belirlendi. Yönetmeni Han Jae-rim olan bu büyük bir merakla beklenen yapım, 8 katlı bir binada mahsur kalan 8 kişinin oynadığı riskli oyun teması üzerine kurulu. Her bölüm farklı bir zorluk çıkıyor ve bu sayede kazanılan ödüller de artıyor. Peki, nereden nasıl izleyeceksiniz?

The 8 Show Konusu 3

The 8 Show Nereden İzlenir?

The 8 Show’u Netflix platformu üzerinden seyredebilirsiniz. Komediyle karışık bir gerilim draması sunan dizinin oldukça gizemli ve ilgi çekici bir olay örgüsü mevcut. Dizideki yarışmacılar önce basit bir reality-show içerisinde olduklarını zannediyor. Ancak zamanlar esas oyunu hissetmeye başlıyorlar. Kore dizileri seven herkesin bayılacağı türden bir yapım olduğu söylenebilir.

The 8 Show Film Mi Dizi Mi?

The 8 Show Netflix dizisi olarak karşımıza çıkmakta. Orijinal adı ise Deo Eiteu Syo şeklinde. Üstelik dizinin oyuncu kadrosunda The Blacklist’ten bildiğimiz Anzu Lawson yer alıyor. The Man in the High Castle’da adından söz ettiren Rich Ting de dizide boy gösterecek isimlerden. 

Ek olarak Bae Sunh-woo  ve Park Hae-joon gibi isimler bulunuyor. Dizinin yönetmenliği ise Han Jae-rim’e emanet. Kendisi Gwansang ve Bisang seoneon yapımlarıyla oldukça popüler bir isim. The 8 Show konusunun ilham kaynağı da Money Game’den gelmektedir.

The 8 Show Konusu 2

The 8 Show Gerçek Mi?

The 8 Show konusu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de gerçek olup olmadığı… Benzer sorular efsane dizi Squid Game’de de gelmişti. Ancak konuya dair elbette herhangi bir gerçek vaka hikayesi yok. 

Yayınlanan fragman ise iki dizi arasındaki ortak yanları onaylar nitelikte. 2021 yılında yayına giren Squid Game sayesinde Güney Kore pazarına 2.5 milyar dolarlık bir bütçe ayrılmıştı. Şimdi The 8 Show ile bu meyvelerin toplanması bekleniyor.

The 8 Show konusu ve karakterlerini derledik! 

Muhabir: Duygu Tekin