CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik çalışmalar kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı durumundaki Muhittin Böcek, tekrar başkan seçilmesi halinde Antalya’nın bir ilçesini Venedik’e çevirecek. Projesinin hazır olduğunu belirten CHP’nin Antalya Büyükşehir adayı Böcek, yapılacak çalışmayla o ilçede turizmin büyük atağa geçeceğini ifade etti. 

FİNİKE’YE VERİLEN SÖZLER TUTULDU

CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek yerel seçim çalışmaları kapsamında Finike ilçesinde seçmenlerle bir araya geldi. Finike buluşmasında ilçeye kazandırdığı hizmetleri ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlatan Böcek, 5 yıl önce Finike’ye ne söz verdiyse yerine getirdiğini söyledi. Böcek, “Kanalizasyon sorununu çözdük. Finike’mize yakışır bir kent meydanı kazandırdık. Eroğlu Nuri Cami yapımını tamamladık. Asfaltsız yol bırakmadık” diye konuştu. 

FİNİKE, ANTALYA’NIN VENEDİK’İ OLACAK

Finike’ye yeni dönemde kazandıracağı projeler hakkında da bilgi veren CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek, özel peyzaj projeleri ile Akçay’a yeni bir görünüm kazandıracaklarını söyledi. Nehir kıyısında tüm halkın kullanımına açık seyir terasları ve gondol iskelesi yaparak Finike’yi Antalya’nın Venedik’i haline getireceklerine değinen Muhittin Böcek, “Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi ile halkımızın ve turislerin bölgeyi kullanımındaki katılım oranını artıracağız. Gondol turları ile turizme katkı sağlayarak, kentimize hareketlilik getireceğiz” diye konuştu.

Antalya Alanya’da CHP ve MHP arasında afiş gerginliği! Antalya Alanya’da CHP ve MHP arasında afiş gerginliği!

ÜRETİM VE İSTİHDAMA YÖNELİK PROJELER 

Finike’ye kuracakları alabalık tesisiyle istihdama katkı sağlayacaklarını dile getiren CHP’li Böcek, alabalık yetiştiriciliğini yaygınlaştıracaklarını aktardı. Böcek, üreticinin ürünlerini uygun şartlarda depolamasını sağlamak için üretimin yoğun olduğu doğu ve batı bölgelerinde soğuk hava depoları kuracaklarını anlattı. Başkan Böcek, kuracakları Biyolojik Mücadele Üretim Tesisi ile üretimin girdi maliyetini azaltarak ve kimyasal mücadele yerine biyolojik mücadele yöntemleri kullanarak temiz gıdaya erişimi destekleyeceklerini söyledi.
  


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU