Kepez Belediyesi, çevreye duyarlı projelere verdiği önemi bir kez daha ortaya koyarak, Doğa Koleji işbirliğinde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Okulun öğrencileri bir yıl boyunca topladıkları atıkları geri dönüşüme kazandırılması için Kepez Belediyesi’ne teslim etti.  

DOĞA KOLEJİ VE KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRE İÇİN İŞBİRLİĞİ 

Atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Kepez Belediyesi, ilçede doğayı korumak ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikleri de destekliyor. Kepez Belediyesi’nin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Doğa Koleji işbirliğinde anlamlı bir çalışmaya imza attı. Çevre dostu bu çalışma kapsamında;  Okulun öğrencileri bir yıl boyunca evlerinde, sınıflarında ve okul genelinde çıkan atıkları çöpe atmayarak biriktirdi. Çevre sorunlarına ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için toplanan atıklar, geri dönüşüme kazandırılması için Kepez Belediyesi’ne teslim edildi. 

"KEPEZ'DE GERİ DÖNÜŞÜM LİDERLİĞİ BAŞLATIYORUZ"

Kepez Belediyesi Başkan Yardımcı Evrim Yalçın da, etkinliğe katılarak öğrencilere destek verdi. Etkinlikte yaptığı konuşmada, sürdürülebilirliğin ve çevre bilincinin önemine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Yalçın, “Dünyamız da biliyorsunuz kaynaklar sınırlı. Sınırsız bir kaynak yok. Dolayısıyla sınırlı kaynakları verimli bir şekilde kullanmak gerekir. Bununda önemi geri dönüşümden geçiyor. Bu anlamda bu bilinci kazandıran ailelerimize, okulumuzdaki öğretmenlerimize ve idarecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizde Kepez Belediyesi olarak bu bilince sahip vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Mesut Kocagöz başkanımızın da bu anlamda projeleri var. Bugünden itibaren Kepez’de bir geri dönüşüm liderliği başlatıyoruz. Tüm okullarımızda, tüm alanlarımızda bu geri dönüşümü öncelik haline getireceğiz“ dedi. Doğa Koleji okul idaresine ve öğrencilerine de desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

"DOĞAMIZ İÇİN SIFIR ATIK PROJESİ DEVAM EDECEK"

Doğa Koleji Okul Müdürü Turan Erkal da, “Doğa Koleji olarak her zaman doğanın yandaydık. Bu bilinçle öğrencilerimizi yetiştirdik. Bu sadece çalışmalarımızdan bir tanesiydi. Sıfır atık projesinin bir parçasıydı. Yıl boyunca biriktirdikleri atıkları bu şekilde değerlendirdiler. Her zaman doğanın yanındayız. Doğayı seviyoruz. Doğayı geliştirmek içinde elimizden geleni ve bu bilinçle bütün öğrencilerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından, Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz adına, çevreci öğrencilere günün anlam ve önemine istinaden sertifika verdi. 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten