Antalya’da kurbanlık alırken dikkat! Bakanlık mobil uygulama başlattı… Antalya’da kurbanlık alırken dikkat! Bakanlık mobil uygulama başlattı…

9 günlük bayram tatilinin bitmesine sayılı saatler kaldı. Türkiye, yeni haftaya sıcak hava dalgasının etkisinde merhaba diyecek. Hafta sonuna doğruysa soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. 

PAZARTESİ AFRİKA SICAKLARI GELİYOR

Bayram tatilinin ardından gelen ilk Pazartesi günü Türkiye, Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Yurt genelinde etkili olacak sıcak hava dalgası, yaz günlerini aratmayacak. Afrika üzerinden gelecek ve yurt genelinde etkili olacak sıcak hava dalgası, bayram tatilini uzatanlara havuz ve denize girme ile piknik yapma fırsatı sunacak. 

Sahilli Bayram 1

PERŞEMBE GÜNÜ SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA BEKLENİYOR

Çarşamba günü gece yarısından itibaren ise Balkan üzerinden gelen hava dalgası yurdun batı ve kuzeybatı kesimlerinde etkili olacak. Balkanlar üzerinden yurda giriş yapacak soğuk ve yağışlı hava dalgası Perşembe ile Cumartesi günleri arasında kendisini gösterecek. Yurdun kuzeybatı ve batı kesimlerinde hava sıcaklık değerlerinde düşüş ve yağışlı havanın etkili olacağı öngörülüyor. 

Yağmurantalya

Muhabir: VELİ AKOĞLU