Kendisini bir dönemler yayınlanan Akasya Durağı dizisindeki “Dilek” rolüyle tanıdığımız Pelin Sönmez son hali merak konusu oldu. Daha önceleri Murat Dalkılıç ile yaşadığı aşkla da gündeme gelen Pelin Sönmez uzun süredir televizyon ekranlarımızda görünmemektedir. İşte Pelin Sönmez hakkında merak edilenler:

Pelin Sonmez Son Hali 2

Pelin Sönmez Kimdir?

27 Nisan 1988 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Derbent Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Jimnastik ve dans eğitimleri alan Pelin Sönmez, birçok dans etkinliklerinde rol oynamıştır. Kariyerine müzikle başlayan Pelin Sönmez daha sonra oyunculuğa adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini Akasya Durağı dizisindeki “Dilek” karakteri ile yaşayan Pelin Sönmez 2018 yılında Cem Çandar ile evlenmiştir.

Pelin Sönmez Kaç Yaşında?

27 Nisan 1988 tarihinde İstanbul’da doğan Pelin Sönmez şu an 36 yaşındadır. Akasya Durağı dizisi başladığında ise 20 yaşında olan Pelin Sönmez ilk albümünü 2007 yılında 19 yaşındayken yapmıştır.

Pelin Sönmez Nereli?

İstanbul’da doğan Pelin Sönmez yine İstanbul’da büyümüştür. Üniversitesi ise Kocaeli’de okumuştur.

Pelin Sonmez Son Hali 4

Pelin Sönmez Oynadığı Diziler

Pelin Sönmez oyunculuktan evvel kısa bir süreliğine dans, jimnastik ve müzikle ilgilenmiştir. Çeşitli dans gruplarıyla birlikte çalışan Pelin Sönmez, babasının gitar çalıp şarkı söylemesiyle müziğe yönelmeye başlamıştır. 14 yaşındayken MMC adlı müzik kanalında VJ'lik yapmaya başlayarak pop müzik dünyasına adım atmıştır.

Aynı Şekilde ünlü pop şarkıcısı Mansur Ark’ın 2004 yılında çıkardığı Gazla Gitsin klibinde dans eden kızlardan biri olarak yer almıştır. 2007 yılında “Tek Yönü” adlı bir müzik albümü yapan Pelin Sönmez, beklediği popülerliği yakalayamadığı için oyunculuk sektörüne girmeye karar verdi.

Pelin Sönmez çok fazla dizi veya filmde oynamamıştır. Oynadığı dizi ve filmler şu şekildedir:

  • Akasya Durağı - Dilek (2008-2012)
  • Alev Alev – Ahenk (2012)
  • Atlılar - Adsız Bey’in Sevgilisi (2012)
  • Yanlış Anlama - Günel (2017)

Pelin Sonmez Son Hali

Pelin Sönmez Evli Mi?

Hayatı boyunca birçok evlilik yapmış olan Pelin Sönmez 2018’de evlendiği son eşi Cem Candar ile 2023 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştır. Kendisi şu an bekardır.

Pelin Sönmez Eski Eşi Kim?

36 yaşında olan oyuncumuz en son 2018 yılında dünya evine girmiştir. Cem Candar ile evlenen Pelin Sönmez, eşiyle 2023 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştır. Cem Candar’dan önce de 2014 yılında Cengiz Çolak isminde bir iş adamı ile evlenen Pelin Sönmez 2016 yılında Cengiz Çolak’dan da ayrılmıştır.

Pelin Sonmez Son Hali 6

Pelin sönmez Kaç Defa Evlendi?

27 Nisan 1988 tarihinde doğan 36 yaşındaki Pelin Sönmez hayatı boyunca iki evlilik yapmıştır. İlk evliliğini iş adamı Cengiz Çolak ile yapan Pelin Sönmez, son evliliğini Cem Candar ile yapmıştır. Oyuncumuz 2023 yılında Cem Cander ile de boşanmıştır. Evlilikleri dışında 2009 yılında Murat Dalkılıç ile olan ilişkiyle de bilinen Pelin Sönmez ilk eşi Cengiz Çolak’dan ayrılmasının sebebi de Murat Dalkılıç ile beraber olduğu zamanlarda yaptırdığı dövmeyi sildirmemesidir.

Pelin Sönmez Çocuğu Var Mı?

Akasya Durağı dizindeki Dilek rolüyle popülerleşen Pelin Sönmez, hayatı boyunca iki evlilik yapmıştır. Ancak bu evliliklerinden çocuğu olmamıştır.

Pelin Sonmez Son Hali 9

Sıkça Sorulan Sorular

Pelin Sönmez kimdir konusunda sorulan diğer sorular ve bu soruların cevapları aşağıdaki gibidir:

Pelin Sönmez Oyunculuğu Bıraktı Mı?

Yakın zamana kadar oyunculuk ve şarkıcılıkta devam eden Pelin Sönmez, 2024 yılında oyunculuğu ve şarkıcılığı bıraktığını dile getirmiştir.

Pelin Sönmez Estetikli Mi?

Akasya Durağı dizisinde Osman Ağa’nın kızı Dilek karakterine hayat veren Pelin Sönmez güzelliği ile bilinmektedir. Sosyal medyada son paylaştığı görüntüler ile dikkatleri üstüne toplayan Pelin Sönmez’in dudaklarında estetik olduğu iddia edilmektedir.

Muhabir: Haber Merkezi