Çakşır otu çayı ve çakşır otu suyunun prostat hastalarına iyi geldiğini ifade eden Antalyalı aktar Halil Ercin, prostat hastası çok sayıda vatandaşın bu faydalı bitkiyi çay olarak kullandığını açıkladı. Prostatın dışında, vücuttan toksinlerin atılması ve kısırlık tedavilerinde de kullanılan bitkisel çaya olan talebin oldukça fazla olduğu ifade edildi. 

BAKIN NELERE İYİ GELİYOR?

Antalya’da uzun süredir aktarlık yapan Halil Ercin, birçok rahatsızlığa karşı vatandaşlara bitkisel ürünlerin tavsiye edildiğini anlattı. Çakışır otunun Hatay yöresinde ağırlıklı olarak yetiştiğini ifade eden Ercin, bu bitkinin toz haline getirildiğini, çay ve su olarak içildiğini anlattı. Bitkinin kısırlık tedavisinde kullanıldığını söyleyen Ercin, “Çakışlır otu afrodizyak özelliği nedeniyle erkeklerde iktidarsızlık tedavisinde kullanılır. Kısırlık tedavilerinde de kullanılan çakşır otu, sperm sayısını ve kalitesini artırır. Kas ve eklem ağrılarını hafifletir. Vücuttan toksin atımını hızlandırır. Enerjiyi artırarak zindelik sağlar. Sinir sisteminin çalışmasını destekler. İştah açarak kilo almak isteyenlere fayda sağlar. Soğuk algınlıklarına iyi gelir. Yara ve akne lekelerini geçirir. Sindirimi kolaylaştırır, gaz problemlerini iyileştirir” ifadelerine yer verdi. 

Ramazan Bayramı tatilini acil serviste geçirdik! Ramazan Bayramı tatilini acil serviste geçirdik!

Halil Ercin Çakışır Otu

ERKEKLERDE CİNSEL SORUNLARA DEVA OLUYOR

Antalyalı aktar Halil Ercin açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Çakşır otu çayı ve çakşır otu suyu faydaları açısından ortaktır. Erkeklerde cinsel sorunların tedavisi için ya da zindelik ve direnç kazanmak için kullanılır. Çakşır otu kökü suyu ya da diğer adıyla çakşır otu suyu, bitkinin modern yöntemlerle distile edilmesiyle üretilir. Yemeklerden önce bir kahve fincanı kadar içilmesi önerilir. Kullanımının çaya göre daha zahmetsiz olması, tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. Bunun dışında çakşır otu çayı faydaları ile aynı derecede etkilidir. Hazır ürünlerin içeriğine ve üreticisine güvenemezseniz kök halinde alarak çayını hazırlamak en güvenli yollardan biridir. Çakşır otu hazırlanışı kök ya da toz oluşuna göre değişmez. İkisinde de az miktardaki ürünü sıcak suyla çay gibi demler ve dinlendirdikten sonra içebilirsiniz. Sıcak olarak içildiğinde solunum yollarını yumuşatır. Soğuk algınlığına ve bronşite de iyi gelir. İçen kişiye zindelik vererek soğuk algınlığı şikayetlerini azaltır.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER