Birçok kişinin TRT ekranlarında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi programıyla tanıdığı Reshad Strik geçtiğimiz günlerde dünya evine girerek sosyal medyada gündem oldu. Hayatını Arka Sokaklar dizisinin Zeynep komiseri Gamze Özçelik ile birleştiren yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen pek çok konu var.

Bu konuların başında Reshad Strik nereli sorusu geliyor. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için araştırdık.

Reshad Strik Kimdir 5

Reshad Strik Nereli?

Tüm Türkiye Reshad Strik’i TRT Belgesel kanalında beş yıl boyunca sunduğu Ailenin Yeni Üyesi programıyla tanıyor. Bu program kapsamında dünyanın birçok ülkesinden yayın yapan ünlü sunucu beğeniyle takip ediliyor.

Reshad Strik geçtiğimiz günlerde bu sefer programıyla değil özel hayatıyla gündeme geldi. Başarılı sunucu, Arka Sokaklar dizisinin Zeynep komiseri Gamze Özçelik ile dünya evine girdi. Diziden ayrıldıktan sonra büyük bir değişim geçiren ve Umuda Koşanlar adlı dernek ile kendisini insanlara yardım etmeye adayan ünlü oyuncu ile evlenmesi büyük ses getirdi.

Bu evlilik haberinden sonra birçok kişi Reshad Strik nereli sorusuna cevap aramaya başladı. Baba tarafından Boşnak asıllı olan Reshad Strik, Avustralya’nın başkenti Canberra’da dünyaya geldi.

Reshad Strik Kimdir 4

Reshad Strik Dini Nedir? Müslüman Mı?

Gamze Özçelik ile evlenerek sosyal medyada gündem olan Reshad Strik’in nereli olduğunu öğrenenler ünlü sunucunun hangi dine mensup olduğunu da merak ediyor. Avustralya’da Bosnalı Müslüman bir babanın ve Avustralyalı bir annenin çocuğu olarak doğan Reshad Strik Müslümandır.

Ünlü sunucu sosyal medya hesaplarından da muhafazakar ve dindar yaşam tarzından kesitler paylaşıyor. Hatta Hollywood’dan ayrılma sebebi de orada Müslüman bir kadın bulup evlenemeyeceğini düşünmesidir.

Reshad Strik Kimdir 3

Reshad Strik Kimdir?

Reshad Strik nereli ve dini nedir sorularını cevapladıktan sonra henüz tanımayanlar için ünlü oyuncu ve sunucunun kim olduğuna kısaca göz atalım. Tüm Türkiye’de Ailenin Yeni Üyesi programının sunucusu olarak tanıdığı Reshad Strik, 22 Haziran 1981 tarihinde Avustralya’nın Canberra şehrinde dünyaya geldi.

Bosnalı Müslüman bir baba ile Avustralyalı bir annenin dördüncü çocuğudur. Kardeşlerinin adı Beyder, Cemal ve Keylib’dir. Küçük yaşlardan itibaren boks ve sörf yapmakla ilgilendi. Lisedeyken okulda tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. Hatta bu dönemde Shakespeare rolüyle ödül kazandı.

Liseden mezun olduktan sonra Sydney’e taşındı. Burada Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi'ne girerek oyunculuk eğitimi almaya başladı. Akademiden mezun olduktan kısa bir süre sonra Blue Heelers ve Headland gibi ülkenin popüler dizilerinde yer aldı. Daha sonra CAA oyunculuk ajansından gelen teklif üzerine Los Angeles’a taşındı. 2007 yapımı Tepenin Gözleri 2 filminde oyunculuk yaptı.

Ardından Amerikalı ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın A Public Affair adlı şarkısının klibinde oynadı. 2009 yılında Hong Konglu yönetmen Fruit Chan’ın yönettiği Don't Look Up filmiyle ilk kez başrol oyunculuğu yaptı. Dünyaca ünlü Spartacus dizisinin başrol oyuncusu Andy Whitfield kansere yakalandıktan sonra Spartacus rolü kendisine önerildi ancak film çıplaklık içerdiği için teklifi reddetti.

Daha sonra tatil için babasının doğduğu ülke olan Bosna Hersek’e gitti. Bu sırada ilk eşi Sabina Pitic ile tanıştı. Bu yüzden Los Angeles’a geri dönmekten vazgeçti. 2010 yılında Sabina Pitic ile dünya evine girdi. Çift, evlendikten sonra iki yıl Bosna Hersek’te yaşadı. Reshad Strik bu dönemde çeşitli reklamlarda ve filmlerde oyunculuk yaptı. Daha sonra ilk çocuğu Meryem dünyaya geldi. Bir süre sonra Avustralya’ya taşındılar.

Tatil için geldikleri İstanbul’da bir oyuncu direktörünün teklifi üzerine kalmaya karar verdiler. Reshad Strik nereli diye merak edilen yakışıklı oyuncu yaklaşık bir yıl boyunca Türkçe kursuna gittikten sonra Türkiye’de izleyicilerin karşısına ilk kez 2014 yılında TRT’de yayınlanan Filinta dizisiyle çıktı. Aslında dizinin başrolünü oynaması için anlaşılmıştı ancak yönetmen, Reshad Strik’in Türkçesinin yeteri kadar iyi olmadığını düşündüğü için daha küçük bir rol verildi.

2015 yılında TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Claudies Ömer karakterine hayat verdi. Daha sonra TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi adlı programın sunuculuğunu yaparak dünyayı dolaştı. 2022 yılında eşi Sabina Pitic ile boşandılar.

Reshad Strik Kimdir 6

Reshad Strik Kaç Çocuğu Var?

Ünlü oyuncu ve sunucu Reshad Strik hakkında merak edilen bir diğer konu ise kaç çocuğunun olduğudur. Reshad Strik, ilk evliliğini 2010 yılında Bosnalı Sabina Pitic ile yaptı. Çiftin bu evlilikten üç çocuğu oldu.

Reshad Strik nereli, dini nedir, Müslüman mı, Reshad Strik kimdir ve kaç çocuğu var sorularını sizler için yanıtladık.

Kaynak: HABER MERKEZİ