Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayınlandığı günden bu yana Meryem Uzerli herkes için Hürrem Sultan oldu. Türkiye’deki ilk büyük proje deneyimi olan bu unutulmaz dizinin ardından farklı dizi ve filmlerde de yer alarak çeşitli karaktere hayat verdi.

Bir süredir ekranlardan uzak duran Meryem Uzerli, yeni dizisi Ru ile hayranlarını heyecanlandırdı. Dijital içerik platformunda yayınlanacak olan Ru dizisi konusuyla da ilgileri üzerine topladı. Yeni sezonun iddialı yapımlarından biri olacak gibi duran Ru dizisine dair her detayı anlattık!

Farklı dünyaların ve hatta ‘zamanlar’ın insanları olan genç bir erkek ile orta yaşlarındaki bir kadının aralarındaki ilişkiyi anlatan Ru dizisi konusunu daha detaylı inceleyelim…

Ru Dizisi Konusu Nedir 2

Ru Dizisi Konusu Nedir? 

Oyuncu kadrosunda Meryem Uzerli ismini görüp heyecanlananlardan mısınız? O halde Ru dizisi konusuyla da sizi içine çekecek!

Ru dizisi konusu aşağıdaki gibidir:

 • ‘’Dizi, 38 yaşındaki Reyan ve 18 yaşındaki Uzer’in yollarının Ege’nin bir sahil kasabasında kesişmesini anlatıyor. Reyan, kasabaya yeni taşınan Uzer’i tesadüfen tanıyarak ona yardım etmeye karar verir. Bu karşılaşma ikili arasında beklenmedik bir aşka yol açar. Yaş farkları ve geçmişleri ikilinin ön yargıyla karşılaşmasına neden olsa da Reyan ve Uzer’in tutkusu onları birbirine bağlar.’’

Birbirlerine tutkuyla bağlı olan Uzer ve Reyan’ın imkansız görünen aşkı izleyicileri de duygusal bir yolculuğa çıkaracak gibi duruyor.

Ru Dizisi Konusu Nedir 6

Ru Dizisi Oyuncuları

Ru dizisi konusunu izleyicilerle buluşturan kadro da beğeni topladı. Meryem Uzerli ve Burak Berkay Akgül’ün başrollerini paylaştığı dizide birbirinden deneyimli oyuncularla birlikte yeni yetenekler ve simalar da yer alıyor.

Ru dizisi oyuncu kadrosu şu şekildedir:

 • Meryem Uzerli
 • Burak Berkay Akgül
 • Hira Koyuncuoğlu
 • Emre Karayel
 • Gökay Türkmen
 • Zafer Algöz
 • Şevval Sam
 • Derya Alabora
 • Gonca Vuslateri
 • Kartal Can Ermiş
 • Beril Kayar
 • Sevgi Temel

Dizinin yapımcılığını Fatih Aksoy ile Yiğit Şardan üstlenirken; Bahadır Karakaş ve Burak Çaldır ise yönetmen koltuğunda oturuyor. Senaryoyu ise Yeşim Çıtak ile birlikte Taylan Yapıcı kaleme aldı. Ru dizisi, birçok popüler dizinin yapım şirketi olan MedYapım’a emanet.

Ru Dizisi Konusu Nedir 7

Ru Dizisi Nerede Çekildi?

Ru dizisi konusunun açıklanması ile senaryonun Ege’nin bir sahil kasabasında geçtiği anlaşıldı. Ege’nin sahil kasabası atmosferini yansıtan birbirinden güzel lokasyonlar arasında ise Urla tercih edildi.

Ru Dizisi Konusu Nedir 5

Ru Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Ru dizisi konusu ve oyuncuları ile gözleri üzerine topladı. Merakla bekleyen izleyiciler ise dizinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyor.

Disney Plus platformu için hazırlanıp çekilmiş olan Ru dizisi iptal mi oldu sorusu hayranların odağındaydı. Disney’in yerli içerik yayınlarını durdurmasının ardından bekletilen dizi için Gain ile anlaşıldı!

24 Mayıs 2024 tarihi itibaren Ru dizisi Gain’de izlenebilecek.

Ru Dizisi Konusu Nedir 4

Ru Dizisi Kaç Bölüm?

Ru dizisinin ilk sezonu 24 Mayıs 2024 tarihinde Gain platformunun kütüphanesine eklenecek. 8 bölüm olacağı bilinen Ru’nun ikinci sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ru Meryem Uzerli’nin son projesi olarak karşımıza çıkıyor. Kendisinin ekranlardan uzak kalmasının ardından farklı bir hikayeyle dönüş yapması da hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Biz de Ru dizisi konusuyla birlikte dizinin detaylarına da yer verdik

Muhabir: Duygu Tekin