Kaplıcalarıyla ünlü Afyonkarahisar’a Akdeniz’den rakip çıktı. Türkiye’nin tek 'Luxury Thermal’ konseptli oteline sahip olan Mersin ülkemizin yeni termal turizm merkezi olma yolunda. 

MERSİN TERMAL TURİZMİNDE ATAĞA KALKTI

Mersin, termal turizmde Türkiye’nin yeni cazibe merkezi haline geliyor.  Denizi, kumsalları, koyları, doğal güzellikleri ve barındırdığı çeşitli dinlere ait tarihi kültürel zenginlikleriyle Türkiye’nin gerçek bir kültür ve turizm kenti olan Mersin, Akdeniz Bölgesinin en dikkat çekici şehirlerinden biri. Ciddi bir termal turizm potansiyeline de sahip olan kentte, son yıllarda termal ve sağlık turizmi üzerine önemli yatırımlar yapılıyor. Gerçekleştirilen yatırımlarla Mersin, çevre illerin yanı sıra İstanbul, Ankara ve Konya gibi büyükşehirler ve yurt dışından da yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekiyor. 

TÜRKİYE’DEKİ TEK 'LXURY THERMAL' KONSEPTLİ OTEL MERSİN’DE 

Mersin İçmeler’de inşa edilen ve 55 milyon dolara mal olan otel, termal turizmde Akdeniz Bölgesine öncülük ediyor. Avrupa’nın en iyi lüks termal oteli seçilen tesis, misafirlerini Türkiye’de bir ilk olan ‘Luxury Thermal’ kavramı ile tanıştırıyor. BN Hotel Thermal&Wellness, Türkiye’nin termal alandaki zenginliğini Mersin’de ekonomiye kazandıran ilk 5 yıldızlı otel olma özelliğini de taşıyor. 55 milyon dolara mal olan doğa, tarih, şifa, gastronomi ve SPA keyfinin bir arada sunulduğu hotel, termal turizm anlayışını Türkiye’de yeniden yorumladı. 

35 FARKLI TERMAL HAVUZ İMKANI

İtalya’nın ünlü 'Toscana' bölgesine benzeyen Mersin Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir doğada, 35 farklı termal havuzu ve göz alıcı mimarisiyle Avrupa’nın en iyi lüks termal tesisi seçilen otel,  Mersin’de konuklarına ayrıcalıklı bir tatil deneyimi sunuyor. 'Luxury Thermal’ kavramını hayata geçiren Türkiye’deki ilk ve tek otel olma özelliği taşıyan otel, doğadan geldiği gibi sunulan en değerli ve kaliteli saf termal suya sahip SPA’larıyla konuklarını sağlıklı bir dinlenme ve yenilenme yolculuğuna çıkarıyor. 

MERSİN’DE TURİZM 12 AYA YAYILACAK

Mersin’deki otelin yönetim kurulu üyesi Yusuf Narlı, Mersin’in yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ancak turizm gelirlerinde beklenen karşılığı bulamadığını söyledi. Narlı, "Mersin, yıl içinde güneşi en fazla gören ve 8 ayı bulan bir turizm sezonuna sahip bir bölge. Doğası ve tarihi kültürel miraslarımızı da eklediğimizde aslında turizm açısından çok önemli bir şehir. Mersin ve çevresinin turizm tanıtımına büyük ağırlık verilmesi gerekiyor. Misafirlerimizin memnuniyetini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Rusya ve Avrupa’dan da konuklarımızı ağırlıyoruz. Amacımız Mersin’de turizmi 12 aya yayabilmek" dedi. 

MERSİN’İN ELİ TERMAL TURİZMDE ÇOK GÜÇLÜ 

Mersin’in termal turizm noktasında elinin çok güçlü olduğunu vurgulayan Narlı, “Termal turizm, Mersin’in turizmde daha da büyümesini sağlayacak. Mersin’in turizmde potansiyeli çok yüksek. Deniz ve inanç turizminin yanı sıra termal otellerin de devreye girmesiyle bölge, Türk turizminde alternatif bir destinasyona dönüşmeye başladı. Otel olarak sağladığımız iş olanakları ile kentin ekonomisine de katkıda bulunuyoruz. Bölgede turizmin gelişmesi, turizm sezonunu tüm yıla yaymaktan, katma değer oluşturmaktan ve turizm çeşitliliği oluşturmaktan geçiyor. Bunun için sadece yurt içi değil başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleri ve Rusya gibi ülkelerdende turistleri Mersin’e çekebilmek için çalışmalar yürütüyoruz. Buna charter uçuş seferleri de dahil” diye konuştu.  

MEYVE BAHÇELERİ ARASINDAKİ TERMAL CENNET 

2021’de hizmet vermeye başlayan BN Hotel Thermal&Wellness, üç yılda Türkiye’nin en iyi otelleri arasına girmeyi başardı. Otel, 450 dönüm arazi üzerinde 348 dönümü tarımsal faaliyetler, 102 dönümü otel yerleşkesi olarak yer alıyor.  Otelde 11 bin 500 metre alana kurulu SPA’sında, tam 35 farklı termal havuz bulunuyor. 9 farklı oda kategorisinde 246 oda, 3 villa, toplamda ise 644 yatak kapasitesi mevcut. İçme kürü olarak kullanılan ve sayısız rahatsızlığa şifa olan termal suyu da 38 ile 41 derece arasında farklı sıcaklık değerlerine sahip. Doğal kaynağından gelen bu su, herhangi bir karışıma uğramadan doğal mineral zenginliği korunarak misafirlere sunuluyor. 
 

Kaynak: İHA