Türk rapçi, söz yazarı, müzik yapımcısı ve DJ Yunus Özyavuz, daha çok bilinen sahne adıyla Sagopa Kajmer, etkin konser takvimi ve yeni şarkılarıyla gündemde önemli bir yer edinmeye devam ediyor. Rap müziğin en eski isimlerinden birisi olan Sagopa Kajmer, bu kez çalışmalarının dışında bir konu ile gündeme geldi.

"BİR DİNİM YOK"

Sayısız şarkıya imza atan Sagopa Kajmer 2018 yılında kendisine sorulan, "Dini inancın nedir?" sorusuna verdiği "Bir dinim yok" cevabı ile uzun bir süre konuşulmuştu. Rap müziğin efsanevi ismine, yıllar sonra yine aynı soru soruldu.

"DİNİ İNANCINI SÖYLE"

Sagopa Kajmer, sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinden bir hayranının "Abi lütfen dini inancını söyle" talebine sert yanıt verdi. "Bu cahilin sorusu" diyen Sagopa, sosyal medya hesabından verdiği yanıtla konuyu farklı bir noktaya taşıdı.

"SANA NE? KİME NE?"

"Takmışlar dine inanca" diyen Sagopa Kajmer, konuya ilişkin yorumunda şunları kaydetti: 

"Dünyada Türkler gibi kimin neye inandığını merak edip soran yok. Takmışlar dine inanca. Güzel kardeşim sana ne kime ne? Bunu yapanlar kısıtlı dünyalarında yaşayanlar. Özgür olan insanlar bu soruyu sormuyorlar. Bu soru cahilin sorusu, bilinçlinin değil."

Merve Boluğur Burcu Ne? Yükseleni Nedir? Merve Boluğur Doğum Haritası Nasıl? Merve Boluğur Burcu Ne? Yükseleni Nedir? Merve Boluğur Doğum Haritası Nasıl?
Muhabir: DUYGU TEKİN